PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରୁ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗିରଫ, ୧୭୧ ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପି ଯାଞ୍ଚ୍ ବାହାନାରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଏସଏମସି ପାୱାର ଜେନେରେସନ କାରଖାନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୁଲତା ସମାଜ, ନୃସିଂହନାଥ ପୀଠର ଉନ୍ନତିକରଣ ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଦେଲେ ଧନ୍ୟବାଦ
  • ||
  • ମାର୍ଶାଘାଇ : ଦିନ ଦ୍ଵିପ୍ରହରେ ଲୁଟ୍, ମହିଳାଙ୍କୁ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟିନେଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି: ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଋତୁରାଜ, ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ମାରିଲେ ୭ ଛକା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

‘ଟ୍ରିପଲ ଏକ୍ସ’ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ : ଏକତା-ଶୋଭା କପୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆରେଷ୍ଟ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି, ହୋଇପାରନ୍ତି ଗିରଫ

ବେଗୁସରାୟ,୨୮।୯: ଦେଶର ଜଣାଶୁଣା ପିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଏକତା କପୁର ଓ ଶୋଭା କପୁରଙ୍କ ଅଡୁଆ ବଢିବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୁହିଁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିହାରର ଏକ କୋର୍ଟ ଗିରଫ କରିବା ନେଇ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏହି ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଓ୍ବେବ୍‌ ସିରିଜ୍‌ ‘ଟ୍ରିପଲ ଏକ୍ସ’କୁ ନେଇ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ଓ୍ବେବ୍‌ ସିରିଜ୍‌ରେ ଦେଶର ସୈନିକଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସେନା ୟୁନିଫର୍ମରେ ଆଉ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିହାରର ବେଗୁସରାୟରେ ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ମାମଲାରେ ଏବେ ଗିରଫ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଓ୍ବେବ ସିରିଜ୍‌କୁ ସେନାର ଅପମାନ ବୋଲି ମାନିବା ସହିତ ବେଗୁସରାୟର କୋର୍ଟ ଏକ ମାମଲା ଗତ ବର୍ଷ ୨୦୨୧ ରେ ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ମାମଲା ନେଇ କୋର୍ଟ ଏକତା କପୁର ଓ ଶୋଭା କପୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗିରଫ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ବେଗୁସରାୟର ଆଇନଜୀବି ଋଷିକେଶ ପାଠକ ପୁରା ମାମଲାର ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି, ଓ୍ବେବ ସିରିଜ୍‌ କମ୍ପାନୀର ନିର୍ମାତା ଏକତା କପୁର ଓ ଶୋଭା କପୁରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏକ ନିମ୍ନମାନର ଓ୍ବେବ୍ ସିରିଜ୍‌ ପୋର୍ଟାଲରେ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଦ୍ବାରା  ଭାରତୀୟ ସୈନିକଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରାଯାଇଛି।

ଭାରତୀୟ ସେନୖକି ଯେଉଁମାନେ ଦେଶର ରକ୍ଷା କରନ୍ତି, ତାଙ୍କ କାରଣରୁ ଆମେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଥାଉଳ ଯେବେଳେ ସେମାନେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ମୁତୟନ ଥାଆନ୍ତି ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ନିଜର ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଡାକି ସେନା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧାଇବା ପରେ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତି। ଏହି ଓ୍ବେବ ସିରିଜ୍‌ରେ ବିବାଦୀୟ ଦୃଶ୍ୟ କାରଣରୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିର୍ମାତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ ବେଗୁସରାୟରେ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବତନ ସୈନିକ ପ୍ରକୋଷ୍ଟର ଶମ୍ଭୁ କୁମାର ବେଗୁସରାୟକ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର