PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ କ୍ରାସ୍‌: ଖସିବା ମାତ୍ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦରେ ଥରି ଉଠିଲା ପୁରା ଗାଁ
  • ||
  • ଧାନବାଦ: ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଡାକ୍ତର ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସହ ୬ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ରୋଗୀ
  • ||
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସୁଖୋଇ ଓ ମିରାଜ ୨୦୦୦ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବେତୁଲରେ ୪ ଶହ ଫୁଟ ଗଭୀର ବୋରଓ୍ବେଲ୍‌ରେ ଖସି ପଡିଲା ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ନିରୀହ ଶିଶୁ, ପ୍ରଶାସନର ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବେତୁଲ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଖୋଲା ବୋରୱେଲରେ ଏକ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ନିରୀହ ପିଲା ଖସି ପଡିଛି । ଏହି ଘଟଣା ଆଥନର୍ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ମାଣ୍ଡଭି ଗାଁରେ ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ପ୍ରାଥମିକ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପିଲାଟି ଖେଳିବା ସମୟରେ ବୋରୱେଲରେ ଖସି ପଡିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଏହି ଖୋଲା ବୋରୱେଲର ଗଭୀରତା ୪୦୦ ଫୁଟ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସମଗ୍ର ଅଂଚଳରେ ଆଲୋଡନ ଖେଳିଯାଇଛି । କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ  ଦୁଇଟି ଜେସିବି ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଠାଯାଇଛି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଛତ୍ରପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଏକ ବୋରୱେଲରେ ଖସିପଡ଼ିଥିଲା । ସାତ ଘଣ୍ଟା ପରିଶ୍ରମ ପରେ ତାଙ୍କୁ ବୋରୱେଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ଶିଶୁକୁ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟ ଛତିଶଗଡର ଜାଞ୍ଜଗୀର ଚମ୍ପାରେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣା ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିଲା । ​ତାଙ୍କୁ ସଫଳତାର ସହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ୧୦୪ ଘଣ୍ଟାର ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ପରେ ପିଲାଟି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର