PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ପାଟକୁରାରୁ ଲଢ଼ିବେ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର

source:http://www.breakingodisha.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧ ।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ନୂଆ ମୁହଁ ସହ ଦଳ ଡେଇଁ ପଦ୍ମ ଧରିଥିବା ଚେହେରା ବାଜି ମାରିନେଲେ । ବିଜେପି ସୋମବାର ଘୋଷଣା କରିଥିବା ୩ ଲୋକସଭା ସହ ୧୧ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ନୂଆ ଚେହେରା ଟିକେଟ ହାତେଇଛନ୍ତି । କେବଳ ଆଠଗଡ଼ ଓ ଆଠମଲକି୍ଲରେ ଦଳ ପୁରୁଣା ମୁହକୁଁ ଭରସା କରିଛି । କେବଳ ଜଗତସିଂହପୁର ଲୋକସଭା ସହ ଚମ୍ପୁଆ, ଭୋଗରାଇ, ନିଆଳି, ବସ୍ତା, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା଼ ବିଧାନସଭା ସିଟି ପାଇଁ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ବାକି ଅଛି । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଜାରି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଅନୁସାରେ, ଭେଟେରାନ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଏଥର ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ପାଟକୁରାରୁ ଲଢ଼ିବେ । ଗତଥର ସେ ମହାକାଳପଡ଼ା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିଥିଲେ । ଏଥର କିନ୍ତୁ ବିଜୟ ନିଜ ଆସନ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ।

ବିଜୟ ବିଜେଡିର ଭେଟେରାନ ବେଦପ୍ରକାଶ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହ ଲଢ଼େଇ କରିବେ । କଟକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ୨୦୧୪ରେ କଂଗ୍ରେସ ଟିକେଟରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଥିବା ସିନେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ବିଜେପି ବିଧାନସଭା ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଉତ୍ତର ଆସନରୁ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଚିହ୍ନରେ ଭୋଟ ଲଢିବେ । ଭଦ୍ରକ ସାଂସଦ ଅର୍ଜୁନ ସେଠୀ ବିଜେଡି ଟିକେଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ । ବିଜେପି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିମନ୍ୟୁ ସେଠୀଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ଏଠାରେ ଅଭିମନ୍ୟୁ କଂଗ୍ରେସର ମଧୁମିତା ସେଠୀ ଓ ବିଜେଡିର ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବେ । ଯାଜପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଅମୀୟ ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ମୟରୂଭଞ୍ଜ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଇଂ. ବିଶେଶ୍ୱର ଟୁଡୁ ବିଜେପି ଟିକେଟରେ ଭୋଟ ଲଢିବେ ।

ପୁରୀର ପୂର୍ବତନ ନଗରପାଳ ତଥା ବିଜେଡି ନେତା ଜୟନ୍ତ ଷଡଙ୍ଗୀ ବିଜେଡି ଛାଡିବା ପରେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ପୁରୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ନୀଳଗିରିର ବିଧିାୟକ ସୁକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ଦେଇଛି । ସୁକାନ୍ତ ବିଜେଡି ଛାଡି ବିଜେପିର ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ତଳେ ଯୋଗ ଦେଇଥେିଲ । ସେହଭଳି ଆନନ୍ଦପୁର ଆସନରୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ପାଇ ମଧ୍ୟ ପରେ ବିଜେଡି କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଯାଇ ଭାଗିରଥୀ ସେଠୀ ଟିକେଟ ନେବା ପରେ ବିଜେପି ସେଠାରେ ଆଲୋକ ସେଠୀଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ମହାକାଳପଡ଼ାରେ ବିଜୟ ପ୍ରଧାନ, ରାଇରଙ୍ଗପୁରରେ ନବଚରଣ ମାଝୀ, ମୋରଡ଼ାରେ ଡ.କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର, ଆଠମଲ୍ଲିକରେ ଭାଗିରଥୀ ପଧ୍ରାନ, ବାଙ୍କିର ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପାଢୀ଼, ଆଠଗଡେ଼ର ବ୍ରଜେନ୍ଦ୍ର ରାୟ ବିଜେପିରୁ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଭୋଟ ଲଢିବେ ।