PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ : ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ବରଗଡର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ଭୋଇ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ୧୬୨ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଓଡ଼ିଶା-ଝାଡଖଣ୍ଡ ସୀମାନ୍ତରେ ପୁଲିସ ଓ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ଖସିଗଲା ମାଓ ନେତା ଅନମୋଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୨୦୨୦ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କୋଭିଡ୍‌ରେ ମରିଛନ୍ତି ୨୦ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ, ଫାଇଲିନ୍ ବାତ୍ୟାରେ ହୋଇଛି ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୫୫୧୫ଟି ଅଛି ପଡ଼ା ଗାଁ, ୬୬୫ ଗାଁକୁ ମିଳିଛି ରାଜସ୍ଵ ମାନ୍ୟତା
  • ||

ଡ୍ରେନ୍ ପାଇଁ 400 କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ବର,12।12(ବୁୟରୋ): ଆସନ୍ତା 16ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍ସି କର୍ପୋରେସନ) ଅବଧି ସରିବ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍ ନେଇ ମେଗା ପ୍ଲାନ୍ ବିଷୟରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ମେୟର ଓ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏହି ବଡ଼ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ଏହି ଯୋଜନା ଠିକଠାକ୍ ରହିଲେ, ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇଯିବି।
ସହରର ଡ୍ରେନେଜ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସଜାଡି଼ବାକୁ ମୋଟ 400କୋଟିର ଯୋଜନା ହୋଇଛି। ବିଏମ୍ସି ପକ୍ଷରୁ ସରକାରଙ୍କୁ ଏ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି। ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟ।ୟରେ 100କୋଟି ଟଙ୍କା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆଶ୍ବାସନା ଦିଆଯାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ 17କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଛି। 17 କୋଟି ଟଙ୍କାରେ 22ଟି ଡ୍ରେନେଜ୍ ପ୍ରକଳ୍ପର ମରାମତି ଓ କିଛି ନୂଆ ଡ୍ରେନ୍ ନିର୍ମ।ଣ କରାଯିବ। ବାକି 300 କୋଟି ବି ସରକାର ଯୋଗାଇ ଦେବେ। ସାଧାରଣ ନିର୍ବ।ଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଟଙ୍କା ମିଳିଯିବ ବୋଲି ବିଏମ୍ସି ଆଶା କରିଛି।
ଗତ ବର୍ଷ।ରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଲୋକେ ଛଟପଟ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଏଥର ବର୍ଷ। ପୂର୍ବରୁ ସହରର ସମସ୍ତ ଡ୍ରେନ୍Ùକୁ ସଫେଇ ପାଇଁ ବିସ୍ତୃତ ଯୋଜନା ହୋଇଛି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ଏକ ମିଳିତ ବୈଠକ ବସିବ। ଡ୍ରେନ୍ ଉପରେ ଜବଲରଦଖଲକାରୀଙ୍କୁ ଛଡାଯିବନି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଡ୍ରେନ୍ କାମ ନ ସରିଲେ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ କଳା ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ମେୟର ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା କହିଛନ୍ତି।