PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ ଆରୋନ୍‌ ଫିଞ୍ଚ, ଏବେ ବି ତାଙ୍କ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଅତୁଟ
  • ||
  • ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିହେଲେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଓ କିଆରା, ସୂର୍ଯ୍ୟଗଡ ପ୍ୟାଲେସ୍‌ରେ ହେଲା ବାହାଘର
  • ||
  • କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ କାମରାନ ଆକମଲ, ୨୦୧୭ ପରଠୁ ମିଳୁନଥିଲା ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ତୁର୍କୀରେ ଜରୁରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଭୂମିକମ୍ପରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • କଟକ: କଟକରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ରେଡ୍, ଲିଙ୍ଗରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ପଞ୍ଚମୁଖୀ ସାନିଟାରି ଦୋକାନରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ଚଢ଼ଉ ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା JEE(ମେନ୍) ରେଜଲ୍ଟ, ଆଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଜାଣିପାରିବେ ଫଳ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବୁଧବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକ ଲାଗି, ଦର୍ଶନ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଖୁଦେଖୁ ଜଳିଗଲା ଏଟିଏମ୍, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ୍‌ ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରେମ-ପ୍ରତାରଣା ମାମଲା: ୭ ଘଣ୍ଟା ଧରି ସୋମାଲିକାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ, ବିଜୟ ଶଙ୍କର ନିରବ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବେ ଅଭିନେତା ପିଣ୍ଟୁ ନନ୍ଦ, କରାଯିବ ଲିଭର ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସପ୍ତାହ, ଗୋଲାପ ମହକରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପ୍ରେମ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କଲବଲ କରିବ ଖରା, ରାତି ତାପମାତ୍ରା ଆହୁରି ବଢ଼ିବ: ଉପକୂଳରେ ୩ଡିଗ୍ରୀ ବଢ଼ିବ
  • ||

ଖଣ୍ଡଗିରି ମେଳା ପାଇଁ ଏସ୍‌ଓପି ଜାରି କଲା ବିଏମ୍‌ସି: ବିନା ମାସ୍କରେ ଯାତ୍ରା ମନା, ଯାତ୍ରା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଟିକା ନେବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪/୦୧: ବିନା ମାସ୍କରେ ଯାତ୍ରା ମନା । ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କୋଭିଡ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ ଖଣ୍ଡଗିରି ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ନାଚକୁ ପ୍ରସୟ ଦିଆଯିବନି । ପରିମଳକୁ ଯାତ୍ରା କମିଟି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ସହ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପାଇଁ ସିସିଟିଭି ଲଗାଇବାକୁ ବିଏମ୍‌ସି ସୋମବାର ଚୂଡାନ୍ତ ଏସ୍‌ଓପି ଜାରି କରିଛି ।

୨୮ ତାରିଖରେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଯାତ୍ରା କମିଟି ସଦସ୍ୟ ଟିକା ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । ସେହିପରି ଯାତ୍ରା ପ୍ରବେଶ ପଥରେ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ସାନିଟାଇଜର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଦେବାକୁ ମନା ହୋଇଛି । ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ମାଇକ କମ୍‌ ସାଉଣ୍ଡରେ ବଜାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଯାତ୍ରା ପେଣ୍ଡାଲ ପାଇଁ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଏନ୍‌ଓସିକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ପାଇଁ ଯାତ୍ରା କମିଟିକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ବିଏମ୍‌ସି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି । ସେହିପରି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ନିକଟରୁ ଯାତ୍ରା କମିଟି ଏନ୍‌ଓସି ଆଣିବେ । ଯାତ୍ରାସ୍ଥଳ ପରିଷ୍କାର ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ରଖିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି । ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ପେଣ୍ଡାଲ ବାହାରେ ସିସିଟିଭି ଲଗାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଅଶ୍ଳୀଳ ନାଚ କିମ୍ବା ସାଂପ୍ରାଦାୟିକତା ଉପରେ କୌଣସି ମତ ଦେବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି ।

ଯାତ୍ରାରେ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ବିଏମ୍‌ସି ଅନୁମତି ଦେବ । ଏନେଇ ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଜୋନ୍‌ ଅଫିସରେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଖଣ୍ଡଗିରି ଛକରୁ ଜୟଦେବ ବାଟିକା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୋକାନ ଖୋଲିପାରିବେ । ଦୋକାନୀମାନଙ୍କୁ ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ବିଏମ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ସେହିପରି ଖାଦ୍ୟ ଦୋକାନ ଗୁଡିକ ସିଟି ହେଲଥ୍‌ ଅଫିସରୁ ଲାଇସେନ୍ସ ନେବାକୁ ଏସ୍‌ଓପିରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର