PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା: ମାନବାଧିକାର ପ୍ରବକ୍ତା ଆଲେସ୍ ବାଲିଆସ୍କି ସହ ଦୁଇଟି ସଂଗଠନକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଲଳିତ କଳା ଏକାଡେମୀ ଉପସଭାପତି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପୀ ଶ୍ରୀନିବାସ ପଢ଼ିଆରୀଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ମୁରିବାହାଲ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ APO ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ୪୫ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ବାଙ୍ଗିରିପୋଷି : ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କଲା ଦନ୍ତା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବନି ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ନଭେମ୍ୱର ୩ରେ ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ, ଆଜିଠୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ଶୁଝି ପାରିଲେନି କିସ୍ତି, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଅସହାୟ ଟ୍ରକ ମାଲିକ
  • ||
  • ମୋହନା : ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର କାଠ ଗଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ନିଆରା ସଉକ: ଅଧିକ ଶୁଣାଯିବା ପାଇଁ ନିଜ କାନକୁ କାଟିଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି

ସଉକ ବୋଲି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ବହୁତ ଅଜବ ହୋଇଥାଏ। ମଣିଷ ଯେତେବେଳେ ଯାହା ସଉକ କରିଥାଏ ତାହା ନ କରିବା ଯାଏ ସେ ଶାନ୍ତିରେ ରହି ପାରେନା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏମିତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି ନିଜର ଶୁଣିବା କ୍ଷମତାକୁ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ନିଜର କାନକୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ କାଟିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ଆଜିକାଲି ବଡ଼ି ମୋଡିଫିକେସନ୍ ଏକ ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ହୋଇଗଲାଣି।

ଏହି ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ଭିତରେ ଆମେରିକାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାର୍ଲ୍ସ ବେଟଲେ ନିଜର ଦୁଇ କାନକୁ ବାହାର ଆଡ଼ୁ କାଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୬ହଜାରରୁ ଉର୍ଧ୍ବ କମେଣ୍ଟ ଓ ୧୭ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥର ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ସ୍ବେଡେନ ସ୍ଥିତ ବଡ଼ି ମୋଡ଼ିଫିକେସନ୍ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଚାଇ ମାଇବର୍ଟରେ ଚାର୍ଲ୍ସଙ୍କ ପାଖରେ କାନ ଅପରେସନ୍ କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଅଫପରସେନ୍ ଦୁନିଆଁର ସବୁଠୁ ବିପଦମୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଅପରସେନ୍ କରିଛନ୍ତି। ବଡ଼ି ମୋଡ଼ିଫିକେସନ୍ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଚାଇ ମାଇବର୍ଟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କହିଛନ୍ତି କି, ଚାର୍ଲ୍ସ ବେଟଲେଙ୍କ କାନରେ କଞ୍ଚ ରିମୁବଲ ଅପରେସନ୍ କରିଛନ୍ତି।

ମାଇବର୍ଟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ଅପରେସନ୍ ପରେ କାନକୁ ଭଲ ଶୁଣାଯାଇଥାଏ। ବିଶେଷକରି ପଛଆଡ଼ୁ କୁହାଯାଉଥିବା କଥା କାନକୁ ବେଶୀ ଜଲଦି ଶୁଣାଯାଇଥାଏ। ଅପରେସନ୍ ପରେ କାନରେ କିଛି କୁପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିନଥାଏ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।