PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ , ପଶ୍ଚିମ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଛୁରାମାଡ଼ , ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍‌କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା । ସହାରନପୁରରୁ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କଲା ଗିରଫ । ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ବଡ଼ ହମଲା କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ
  • ||
  • କୋଏମ୍ବାଟୁର : ବେଙ୍ଗାଲୁରରୁ ମାଳଦ୍ୱୀପର ମାଲେ ଯାଉଥିବା ଗୋ ଫାଷ୍ଟ ବିମାନର ଜରୁରୀ ଅବତରଣ, ୯୨ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାତି ଗଲା ଇଞ୍ଜିନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର : ଉଦୟପୁର କହ୍ନୈୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ କଥିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ମୁସ୍ଲିମ୍ ଖାନକୁ ଗିରଫ କଲା ଏଏନଆଇ
  • ||
  • ଅନନ୍ତନାଗ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତାଗରେ ପୁଲିସ୍ ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମଳିତ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକ ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏହି ଦଳ ଦୁଇଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷୀକ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଉଦାରଶକ୍ତି’ରେ ଭାଗ ନେବେ
  • ||
  • ମୋହନା : ସଂଗଠନ ଛାଡ଼ିଥିବା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପରିଚ୍ଛାକୁ ଗିରଫ କଲା ଅଡ଼ବା ପୋଲିସ, ଥାନାରେ ରହିଛି ୭ ମାମଲା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ଖୁଣ୍ଟବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଟୋଲ ପ୍ଲାଜା ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୨୦ଆହତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

ନିଆରା ସଉକ: ଅଧିକ ଶୁଣାଯିବା ପାଇଁ ନିଜ କାନକୁ କାଟିଲେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି

ସଉକ ବୋଲି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ବହୁତ ଅଜବ ହୋଇଥାଏ। ମଣିଷ ଯେତେବେଳେ ଯାହା ସଉକ କରିଥାଏ ତାହା ନ କରିବା ଯାଏ ସେ ଶାନ୍ତିରେ ରହି ପାରେନା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏମିତି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯିଏକି ନିଜର ଶୁଣିବା କ୍ଷମତାକୁ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ନିଜର କାନକୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ କାଟିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ଆଜିକାଲି ବଡ଼ି ମୋଡିଫିକେସନ୍ ଏକ ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ହୋଇଗଲାଣି।

ଏହି ଟ୍ରେଣ୍ଡ୍ ଭିତରେ ଆମେରିକାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାର୍ଲ୍ସ ବେଟଲେ ନିଜର ଦୁଇ କାନକୁ ବାହାର ଆଡ଼ୁ କାଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୬ହଜାରରୁ ଉର୍ଧ୍ବ କମେଣ୍ଟ ଓ ୧୭ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଥର ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ସ୍ବେଡେନ ସ୍ଥିତ ବଡ଼ି ମୋଡ଼ିଫିକେସନ୍ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଚାଇ ମାଇବର୍ଟରେ ଚାର୍ଲ୍ସଙ୍କ ପାଖରେ କାନ ଅପରେସନ୍ କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଅଫପରସେନ୍ ଦୁନିଆଁର ସବୁଠୁ ବିପଦମୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଅପରସେନ୍ କରିଛନ୍ତି। ବଡ଼ି ମୋଡ଼ିଫିକେସନ୍ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ଚାଇ ମାଇବର୍ଟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କହିଛନ୍ତି କି, ଚାର୍ଲ୍ସ ବେଟଲେଙ୍କ କାନରେ କଞ୍ଚ ରିମୁବଲ ଅପରେସନ୍ କରିଛନ୍ତି।

ମାଇବର୍ଟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ଅପରେସନ୍ ପରେ କାନକୁ ଭଲ ଶୁଣାଯାଇଥାଏ। ବିଶେଷକରି ପଛଆଡ଼ୁ କୁହାଯାଉଥିବା କଥା କାନକୁ ବେଶୀ ଜଲଦି ଶୁଣାଯାଇଥାଏ। ଅପରେସନ୍ ପରେ କାନରେ କିଛି କୁପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିନଥାଏ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।