PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ହାର୍ଲେ ଚଲାଉଥିବା ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ବାଇକର ଦାମ୍ ୩୫ ଲକ୍ଷ…

ମୁମ୍ବାଇ ୬/୧୨: ହାର୍ଲେ ଡେଭିଡସନ୍ ବାଇକ୍ କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବରଂ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଫେମସ୍ । ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ମଧ୍ୟ ଏହି କମ୍ପାନୀର ବାଇକ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ହାର୍ଲେ ବାଇକର ଅଲଗା ଦିୱାନଗୀ ରହିଛି । ବଲିଉଡର ଅନେକ ଷ୍ଟାର୍ ଏହି କମ୍ପାନୀର ବାଇକ କିଣିସାରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ବଲିଉଡ ଆକ୍ଟର ପ୍ରତୀକ ବବ୍ବରଙ୍କୁ ହାର୍ଲେ ଡେଭିଡସନ୍ ବାଇକ୍ ଚଲାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସେ ବାନ୍ଦ୍ରାରେ ବାଇକ ସହିତ ସ୍ପଟ୍ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବାଇକ୍ ଯେତିକି ଦମଦାର ତାଠୁ ଅଧିକ ତାଙ୍କ ହେଲମେଟ୍ ଦମଦାର ନଜର ଆସୁଛି । ହେଲମେଟର ଡିଜାଇନ୍ ଘୋଷ୍ଟ ରାଇଡର ଭଳି ହୋଇଛି ।

ବ୍ଲାକ୍ କଲରର ଏହି ବାଇକରେ ଅନେକ ଏଲିମେଣ୍ଟ ଏମିତି ଅଛି ଯାହା ବହୁତ ଆକର୍ଷକ । ଏଥିରେ ଚଉଡା ଟାୟାର, ଡୁଆଲ ଟିପ୍ ଏଗଜଷ୍ଟ, ସିଙ୍ଗଲ ସିଟ୍ ଅପ୍ସନ ଏବଂ ବହୁତ କମ୍ପାକ୍ଟ ହେଡଲାଇଟ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହାର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲବାର ଏବଂ ଫୁଟରେଷ୍ଟ ଏକ କ୍ରୁଜର ବାଇକର ଲୁକ୍ ମିଳିଥାଏ । ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଏକ ହାର୍ଲେ-ଡେଭିଡସନ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସଟର-ଏସ ବାଇକ୍ ଯାହାକୁ କଷ୍ଟମାଇଜ୍ କରାଯାଇଛି । ଏହାର ଦାମ୍ ପ୍ରାୟ ୩୫ ଲକ୍ଷ  ଟଙ୍କା । ପ୍ରତୀକ ବବ୍ବର ପ୍ରାୟତଃ ନିଜ ବାଇକରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ବୁଲୁଥିବା ନଜର ଆସନ୍ତି ।

ଏକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସେ କହିଥିଲେ କି ଏହି ବାଇକକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେ ଲେଖିଥିଲେ କି ‘ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଏହି ବାଇକର ସ୍ପପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ମୋତେ ୧୫ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୁରା କରିବା ପାଇଁ ମୋତେ ୨୦ ବର୍ଷ ଲାଗିଗଲା ।’ ଏଥିରେ ୧୨୫୨ ସିସି ଭି-ଟ୍ୱିନ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହା ୧୨୧ ବିଏଚପି ପାୱର ଏବଂ ୧୨୭ ଏନଏମ ପିକ୍ ଟର୍କ ଜେନେରେଟ୍ କରିଥାଏ । ବାଇକର ଓଜନ ୨୨୮ କେଜି ଏବଂ ଏହାର ଫ୍ୟୁଲ ଟ୍ୟାଙ୍କର କ୍ଷମତା ୧୧ ଲିଟର ।