PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

୬୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବିଦା କଲା ଏହି କମ୍ପାନୀ: କହିଲା, ‘ପ୍ରତି ବର୍ଷ ହେବ ଏମିତି’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୫: ସେକେଣ୍ଡ ହ୍ୟାଣ୍ଡ କାର ବିକୁଥିବା ଇ-କମର୍ସ କାର୍ସ ୨୪ (Cars24) ୬୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପାଇଁ କହିଛି । କମ୍ପାନୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛି । ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟରେ କମ୍ପାନୀର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି । କହିରଖୁଛୁ କାର୍ସ ୨୪ରେ ପ୍ରାୟ ୯ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ କମ୍ପାନୀକୁ Softbank ଏବଂ Alpha Wave Innovation ଭଳି ନିବେଶକ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତି ।

କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ଏହି ଛଟେଇକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରାଯାଇଛି । କମ୍ପାନୀର ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି କି ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ କମ୍ପାନୀର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏମିତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଫଲୋ କରାଯିବ । ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ୍ସ ଅନୁସାରେ ଛଟେଇ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଭାରତର ଏବଂ ସମସ୍ତେ ଜୁନିୟର ପୋଷ୍ଟରେ କାମ କରୁଥିଲେ ।

କମ୍ପାନୀର ଭାଲ୍ୟୁ ୩.୩ ଅରବ ଡଲାର

୨୦୧୫ରେ ସ୍ଥାପିତ କାର୍ସ ୨୪ ଟେକନିକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କାର୍ କିଣିବା, ବିକିବା ଏବଂ ଫାଇନାନ୍ସ କରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ । କାର୍ସ ୨୪ ଡିସେମ୍ବରରେ ଇକ୍ୱିଟି ମାଧ୍ୟମରେ ୩୦ କୋଟି ଡଲାର ଏବଂ ଅତିରିକ୍ତ ୧୦ କୋଟି ଡଲାରର ଫଣ୍ଡ ଏକତ୍ରିତ କରିଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ କମ୍ପାନୀର ଭାଲ୍ୟୁ ୩.୩  ଅରବ ଡଲାର ଆକଳନ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଫଣ୍ଡରେ କମ୍ପାନୀ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ନିଜ କାରବାର ବିସ୍ତାର କରାଇବା ନେଇ କହିଥିଲା । କାର୍ସ ୨୪ର ସଂସ୍ଥାପକ ବିକ୍ରମ ଚୋପ୍ରା କହିଥିଲେ କି କମ୍ପାନୀର ଭବିଷ୍ୟତ ପ୍ଲାନ୍ ବହୁତ ଆକ୍ରାମକ ରହିଛି । ଏଥିରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନୂଆ ଅନୁଭବ ମିଳିବ ।