PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

କହ୍ନେୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାର୍ଜସିଟ ଗ୍ରହଣ କଲେନି କୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ଜେଏନ୍‌ୟୁ ଛାତ୍ର ସଂସଦର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ଦାଖଲ କରିଥିବା ଚାର୍ଜସିଟ୍‌କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାନ୍ତି । ବରଂ ଲିଗାଲ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ଅନୁମତି ବିନା ଏହା ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବାରୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ଆଇନ ବିଭାଗର ବିନା ଅନୁମତିରେ କିଭଳି ଭାବେ ଏହି ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରାଗଲା ବୋଲି ମେଟ୍ରୋପଲିଟାନ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଦୀପକ ଶେରାୱତ ପୁଲିସକୁ ପଚାରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୬ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଅନୁମତି ଆଣିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ୧୦ ଦିନ ଭିତରେ ଆଇନ ବିଭାଗରୁ ଅନୁମତି ଆଣିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି । ଗତ ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ପୁଲିସ ଏହି ୧୨୦୦ ପୃଷ୍ଠାର ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ ଦାଖଲ କରିଥିଲା । ସେଥିରେ ପୁଲିସ ଦର୍ଶାଇଥିଲା ଯେ ସଂସଦ ଭବନ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଫାଶୀ ପାଇଥିବା ଅଫଜଲ ଗୁରୁ ସ୍ମୃତିରେ ୨୦୧୬ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୯ରେ ଜେଏନ୍‌ୟୁରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ସେଥିରେ କହ୍ନେୟାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଉମର ଖଲିଦ, ଅନିର୍ବାଣ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ୭ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଯୋଗଦେଇ ଦେଶ ବିରୋଧୀ ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ ବୋଲି ପୁଲିସ ଦର୍ଶାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର