PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ଘର ସାମ୍ନାରେ ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା ଖେଳୁଥିଲା, କଚାଡି ମାରିଦେଲା ମହିଳା

ବାରିପଦା, ୬।୭  ବେତନଟୀ ଥାନା ପୁରୁଣା ଲଙ୍ଗଳକଟା ଗ୍ରାମରେ  ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା କଚାଡି ଜଣେ  ମହିଳା ହତ୍ୟା କରିଛି। ଘର ସାମ୍ନାରେ ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ଛୁଆଟିକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା ମହିଳା। ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳା ସୁନି ସିଂ ଓ  ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀକୁ ବେତନଟୀ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଛି ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

ବେତନଟୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁରେଇଡିହି ଗ୍ରାମର ଯାଦବ ମୁର୍ମୁ ଙ୍କ ଘରକୁ ବୁଲି ଆସିଥିଲା ସୁନି ସିଂ।  ଯାଦବ ଘର ଆଗରେ  ୨ବର୍ଷର ଝିଅ ରୂପାଲି ମୁର୍ମୁ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ଆଢୁଆଳରେ ସୁନି ଛୁଆକୁ ନେଇ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପଲାଇ ଯାଇଥିଲା। ବହୁ ସମୟ ଛୁଆ ନମିଳିବାରୁ ସମସ୍ତେ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ଥିଲେ। ସୁନି ଛୁଆକୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାର ପଡୋଶୀଙ୍କ ପାଖରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇ ଘରଲୋକେ ପାଖ ଜଙ୍ଗଲ କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ସେଠାରେ ଆଉଜଣେ ଗ୍ରାମବାସୀ ସୁନି ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଛୁଆକୁ କଚାଡି ଦେଉଥିବାର  ଜଣେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦେଖି ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ଛୁଆକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହିତ ସୁନିକୁ ମଧ୍ୟ ଧରି ରଖିଥିଲେ।

ପରିବାର ଲୋକା ଛୁଆ ଓ ସୁନିକୁ ଆଣି ପୋଲିସ କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଛୁଆକୁ ବାରିପଦା  ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଣାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଶିଶୁକୁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସୁନି ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଛି। କେଉଁ କାରଣରୁ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ମହିଳା ଜଣକ କଚାଡି ହତ୍ୟା କରିଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ। ପୋଲିସ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।