PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବଡ଼ଭାଇ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ଦେଇ ଆର୍ମିରେ କରିଥିଲେ ଚାକିରୀ, ଅବସର ପରେ ବନ୍ଧାହେଲେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ୨ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ମିଳୁନି ନିଖୋଜ ପିହୁର ପତ୍ତା, ନ୍ୟାୟ ଆଶାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କଟକ : ଅତିରିକ୍ତ କମିଶନରଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢାଉ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଟକ : ଗୋଟିଏ ମଞ୍ଚରେ ଶାହ-ନବୀନ-ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ପ୍ରଜାତନ୍ତ୍ରର ସ୍ଵନକ୍ଷତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ସାମିଲ ହେଲେ ତିନି ନେତା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ନାହିଁ ଟିକା ଅଭାବ, ଗାଁ ଗାଁରେ ଟିକାକରଣ ଉପରେ ଦିଆଯାଉଛି ଗୁରୁତ୍ଵ : ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ, ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  

ମୁମ୍ୱାଇ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ । ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂହ କୋଶ୍ୟାରୀ ତାଙ୍କୁ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥ ପାଠ କରାଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜଭବନରେ ଏହି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ସିନ୍ଦେ ମରାଠୀରେ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି ।

କହି ରଖୁଛୁ କି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ ହିଁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ କି ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ । ସେ ଏହା ବି କହିଥିଲେ କି ସେ ନିଜେ ସରକାରରେ ରହିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ବାହାରୁ ରହି ସିନ୍ଦେ ସରକାରକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ । ହେଲେ ପରେ ଜେପି ନଡ୍ଡା  ନିଜେ ମିଡ଼ିଆ ସାମ୍ନାକୁ ଆସି କହିଲେ କି ଦଳ ଚାହୁଁଛି କି ସେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତୁ ।

ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଅବସରରେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କର ପରିବାର ମଧ୍ୟ ରାଜଭବନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଯେ, ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଉଦ୍ଧବ ସରକାରରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଥିଲେ । ଶପଥ ଗ୍ରହଣରେ ଶିବସେନାର ବିଧାୟକ ସାମିଲ ହୋଇ ପାରିନାହାନ୍ତି । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଏହି ସମୟରେ ଗୋଆର ହୋଟେଲରେ ହିଁ ଅଛନ୍ତି । ଶପଥ ବେଳେ ସେମାନେ ଗୋଆର ହୋଟେଲରେ ହିଁ ଉତ୍ସବ ପାଳିଛନ୍ତି । ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି ।