PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ କହିବାର ପାପ କରିଛି, ଏହାର ଦଣ୍ଡ ମିଳିବା ଜରୁରୀ: ମୋଦି

ଓ୍ବର୍ଦ୍ଧା,୧।୪: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ର ଲଢେଇ ଏବେ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ସୋମବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଓ୍ବର୍ଦ୍ଧାରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲିରେ ଭାଷଣ ଦେଇ ପୁଣିଥରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ କହି ପାପ କରିଛି, ଏହାର ଦଣ୍ଡା ଦେବା ଏବେ ଜରୁରୀ। କଂଗ୍ରେସ ଆମର ୫୦୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ବିରୋଧରେ ଶବ୍ଦ ପ୍ରୟୋଗ କରିଛି। ଭୋଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ରାଜନୀତି ପାଇଁ ଏନସିପି ହେଉ କିମ୍ବା କଂଗ୍ରେସ, ଏମାନେ ଯେ କୌଣସି ସୀମା ପାର କରିପାରନ୍ତି। ଏହି ଦେଶର କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ହିନ୍ଦୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦାଗ ଲଗାଇବାର ଚେଷ୍ଟା କଂଗ୍ରେସ କରିଛି। ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଏବେ କିଛି ଦିନ ତଳେ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆସିଥିଲା, ଏଥିରେ କଂଗ୍ରେସର ଅସଲି ମୁଖା ଖୋଲିଯାଇଥିଲା। କଂଗ୍ରେସ ବିଶ୍ବରେ ହିନ୍ଦୁଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ନୀଚ୍ଚା ଦେଖାଇବାର ପାପ କରିଛି।

source: https://www.thehindu.com

କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଆମେଥି ସହିତ ଏବେ କେରଳର ଓ୍ବାୟନାଡ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ମୋଦି ପରୋକ୍ଷରେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ମୋଦି କହିଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଏବେ ସେମାନେ ସଚେତନ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଯେଉଁଠି ବହୁସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ସେଠାକୁ ପଳାୟନ କରୁଛନ୍ତି ଓ ଯେଉଁଠାରେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା(ହିନ୍ଦୁ) ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଭାବରେ ଅଛନ୍ତି ଏବେ ତାଙ୍କର ଶରଣ ନେଉଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠି ହିନ୍ଦୁ ସଂଖ୍ୟା ଗରିଷ୍ଠତା ରହିଛି ସେଠାରେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେବାକୁ ଭୟ କରୁଛି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ସମଝୌତା ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ବ୍ଲାଷ୍ଟ ନେଇ ରାୟ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସ୍ବାମୀ ଅସୀମାନନ୍ଦଙ୍କୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି ମିଳିଛି। ଏହାପରେ ଲଗାତାର ଭାବରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ବିଭିନ୍ନ ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲିରେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି।