PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ: କଂଗ୍ରେସ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି(ବିଜେପି) ଓ ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ଓ ଆସନ ବୁଝାମଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ଏହି ଦୁଇ ଦଳକୁ। ମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ କଟାକ୍ଷ କରି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଏହା ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ? ଏନେଇ ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲ ଟ୍ବିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ପୂର୍ବରୁ ବିହାର, ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଆଉ ଏବେ  ତାମିଲନାଡୁ ପରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ବିଜେପି ମେଣ୍ଟ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ଏଠାରେ ମହାପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯେ ଏହା ମହାଅପମିଶ୍ରଣ ନା ମହାଭୟ?

source: http://www.eenaduindia.com

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ସୋମବାର ଏକାଠି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେପି ୨୫ ଓ ଶିବସେନା ୨୩ ଟି ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ। ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ମେଣ୍ଟ ସମ୍ପର୍କରେ  ଘୋଷଣା ପରେ ପୁଣେରେ ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭରେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଭିକେ ପାଟିଲ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ପାଖରେ ସୂଚନା ରହିଛି ଶିବସେନାକୁ ବିଜେପି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟର ଭୟ ଦେଖାଇ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି। କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଏହି ମେଣ୍ଟ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଶାସକ ମେଣ୍ଟ ନିର୍ବାଚନ ହାରିବା ଭୟରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଅଶୋକ ଚୌହାନ କହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନୀ ମେଣ୍ଟ ‘ରାଫେଲ ଚୋର ଓ କ୍ଷମତା ଲୋଭି ଦଳଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତାଳମେଳ ଅଟେ। ଶିବସେନାକୁ ମଜାଳିଆ ଢଙ୍ଗରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ବାଘ ମଧ୍ୟ ଏବେ ନିରୁପାୟ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର