PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ଜୁଲାଇ ୫ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ !
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଟିମ୍‌, ଗର୍ଭଗୃହ ଓ ନାଟମଣ୍ଡପ ଫାଟର ସ୍ଥିତି ଓ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ବାଘମାରୀ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାକଡକୁ ଖସିଲା ଲିଙ୍ଗରାଜ ବସ୍, ୨୦ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଦ ନଧୋଇ, ମୋଦି ତାଙ୍କୁ କିଛି ବସ୍ତ୍ର ଦେଇଥିଲେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା: ରାଜ ବବର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୨: ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଚାଲିଥିବା କୁମ୍ଭମେଳାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଦ ଧୋଇବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ନେଇ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜ ବବର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଦ ଧୁଆଗଲା। ଏହା ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା। ଯେପରିକି  କନ୍ୟା ପୂଜନ ହୋଇଥାଏ। ଏବେ ନୂଆ-ନୂଆ ପୂଜା ବାହାର କରାଯାଉଛି। ଏହା ଆରଏସ୍ଏସର ହିନ୍ଦୁତ୍ବ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କୁ ନେଇ କଟାକ୍ଷ କରାଯାଉଛି। ଏହାଠାରୁ ଭଲ ଥିଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସେହି ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପିନ୍ଧିବାକୁ କିଛି ବସ୍ତ୍ର ଦେଇଥାନ୍ତେ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ  ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଚାଲୁଥିବା ଅର୍ଦ୍ଧକୁମ୍ଭମେଳାରେ ଗତ କାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୂଜାର୍ଚନା କରିବା ସହ ସଙ୍ଗମରେ ବୁଡ ପକାଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅର୍ଦ୍ଧକୁମ୍ଭ ଆୟୋଜନରେ ଭଲ କାମ କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଓ ବହୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ୪ ଜଣ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଦ ଧୋଇ ତାଙ୍କର ଭଲ ମନ୍ଦ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଆଜି ଯେଉଁ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ଭାଇ –ଭଉଣୀଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ମୁଁ ବନ୍ଦନା କଲି ସେହି ସମୟ ମୋ ଜୀବନସାରା ରହିବ। ତାଙ୍କର ଆର୍ଶିବାଦ ଓ  ସ୍ନେହ ମୋ ଉପରେ ଏଭଳି ରହୁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର