PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲାଞ୍ଚୁଆ କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ସାର ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଥର ହେବନି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପରେଡ, ଭାଗ ନେବେନି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବତୀ, ବ୍ଲୁଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୁଜୁମରା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଫୁଟିଗଲା ବାଣ
  • ||
  • ବିହାରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଏନ୍‌ଡିଏ ମେଣ୍ଟ: ଅଲଗା ହେଲା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁର ରାସ୍ତା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନୀତୀଶ
  • ||

ବଢୁଛି ‘ମୋଦି ଶାଢ଼ି’ର ଡିମାଣ୍ଡ

source:teekhimirchi.in

ସୁରଟ,୧୪ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଅନେକ ବ୍ୟବସାୟୀ ନିଜର କାରବାର ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଏବେ ମୋଦିଙ୍କ ନାମ କିମ୍ବା ଫଟୋ ଖଚିତ ସାମଗ୍ରୀ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ଟି-ସାର୍ଟ, ମଗ୍‌ ଆଦି ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା । ଏବେ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ଶାଢ଼ି ବଜାରକୁ ଆସିଛି । ଏହାକୁ ‘ମୋଦି ଶାଢ଼ି’ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଗୁଜରାଟର ସୁରଟରେ ଏଭଳି ଶାଢ଼ି ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ପୂରା ଗୁଜରାଟରେ ଏହି ଶାଢ଼ିର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଯଥେଷ୍ଟ ବଢ଼ିଯାଇଛି । ଅଧିକାଂଶ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ପାଲଟିଯାଇଛି । ତେଣୁ ଦୋକାନୀମାନେ ବି ଏ ପ୍ରକାର ଶାଢ଼ି ବହୁଳ ଭାବେ ଠୁଳ କରୁଛନ୍ତି । ସୁରଟର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ କହିଛନ୍ତି କି ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ୪ ପ୍ରକାର ଶାଢ଼ି ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି । ଆଉ ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ ଭଲ ବିକ୍ରି ବି ହେଉଛି । ତେଣୁ ସେମାନେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଏଭଳି ଶାଢ଼ି ପାଇଁ ଅର୍ଡର ଦେଉଛନ୍ତି । ଗତ ବର୍ଷ ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଗୁଜରାଟରେ କିଛି ସୁନା ଦୋକାନୀ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ସୁନାବାର( ସୁନା ଦଣ୍ଡ) ବିକ୍ରି କରି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିଲେ । ତା’ପୂର୍ବରୁ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ଟି-ସାର୍ଟ ବି ବଜାରକୁ ଆସିଥିଲା । ନିକଟରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜଣେ ମୋଦି ସମର୍ଥକ ନିଜ ପୁଅର ବିବାହ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କାର୍ଡରେ ନବଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେବା ବଦଳରେ ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରାଇବା ପାଇଁ ଭୋଟ ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ । ଏ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ବିଜେପି ପାଇଁ ଫାଇଦାଦାୟକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେଉଛି । କାରଣ ଏହା ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ଏକପ୍ରକାର ପ୍ରଚାର ଭଳି କାମ ଦେଉଛି ।