PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ଭାରତ-ପାକ୍ ଭିତରେ ଚାଲିଛି ସାଇବର ଯୁଦ୍ଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୨: କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫର କନଭୟ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ସାଇବର ଯୁଦ୍ଧ ଚାଲିଛି। ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପୂର୍ବରୁ ଇଣ୍ଡିଆନ ହ୍ୟାକର୍ସମାନେ ପାକିସ୍ତାନର ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ହ୍ୟାକ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାର ଜବାବରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାକର ଛତିଶଗଡ ବିଜେପିର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍  ସହିତ ୧୦୦ଟି ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ହ୍ୟାକ୍ କରିଚନ୍ତି। ହ୍ୟାକ୍ କରିବାର ଦାୟିତ୍ବ ନେଇଛନ୍ତି ’ଫୈଜଲ ୧୩୩୭’  ଆଇଡି ଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ହ୍ୟାକର। ଏହି ହ୍ୟାକରଙ୍କ ଫେସବୁକରେ ଅଫିସିଆଲ ପାକ୍ ସାଇବର ଆଟାକର୍ସ ନାମରେ ଏକ ପେଜ୍ ରହିଛି। ଯାହା ଉପରେ ଦୁଇଜଣ ଲୋକ କାମ କରନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଜଣକ ଫୈଜଲ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟଟି ହେଉଛି ମହମ୍ମଦ ହସନ। ଏକ ଖବର କାଗଜକୁ ଦେଇଥିବା ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ସାଇବର ଓ୍ବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନେ କେବଳ ନିଜର ପାଠପଢାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିଲେ।  ୧୫ ଜଣ ଲୋକ ତାଙ୍କ ଗ୍ରୁପରେ ଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ କେବଳ ଭାରତ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟ ଦେଶର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍ ମଧ୍ୟ ହ୍ୟାକ୍ କରନ୍ତି। ତାଙ୍କର କହିବା ଅନୁସାରେ ସେମାନେ କେବଳ ଭାରତର ସାଇବର ହ୍ୟାକରଙ୍କୁ ଯବାନ ଦେବାକୁ ଏଭଳି କରୁଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର