PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ବକପ୍‌କୁ ବୟକଟ୍‌ କରିବାର ହିମ୍ମତ ପାକିସ୍ତାନର ନାହିଁ, ଭାରତ ଯିବାକୁ ପଡିବ ହିଁ ପଡିବ: ଦାନିଶ କାନେରିୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/ ୧୧: ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସିଆ କପ୍‌ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିବନି ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏ ନେଇ ଗ୍ରୀନ୍‌ ସିଗନାଲ୍‌ ଦେଉନଥିବା ବେଳେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଯିବାକୁ ମନା କରାଯାଉଛି । ଏହି କ୍ରମେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ବକପକୁ ବୟକଟ୍‌ କରିବାକୁ ରୋକ୍‌ଠୋକ୍‌ କହିସାରିଛି ।

ପିସିବି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମୀଜ ରାଜା ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯଦି ଭାରତ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଏସିଆ କପ୍‌ ଖେଳିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ନଯାଏ ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ବକପ ଖେଳିବାକୁ ଭାରତ ଗସ୍ତ କରିବ ନାହିଁ, ଏହାକୁ ବୟକଟ୍‌ କରିବ । ରମୀଜ ରାଜାଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ପରେ ଭାରତରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁରଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଦାନିଶ କାନେରିୟା ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ।

ଦାନିଶ କାନେରିୟା କହିଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଭାରତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ବକପକୁ ବୟକଟ୍‌ କରିବାର ହିମ୍ମତ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ନିକଟରେ ନାହିଁ । ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟକୁ ମନା କରିପାରିବ ନାହିଁ । ଯଦି ବି ପାକିସ୍ତାନ ନଆସେ ତେବେ ଭାରତକୁ କିଛି ବି ଫରକ୍‌ ପଡିବ ନାହିଁ । ଅନ୍ୟପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ଯଦି ଗସ୍ତ ନକରେ ତେବେ ପିସିବି ହିଁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ସହିବ’।

କାନେରିୟା କହିଛନ୍ତି, ‘ପାକିସ୍ତାନ ବିଶ୍ବକପ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଯିବ ହିଁ ଯିବ । ନଚେତ୍‌ ଅନ୍ୟ କିଛି ଚାରା ହିଁ ନାହିଁ । ଆଇସିସିର ଚାପ ପଡିବା ପରେ ପିସିବି ଅଧିକାରୀ କହିବେ ଯେ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ । ଯଦି ବାରମ୍ବାର ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟକୁ ପାକିସ୍ତାନ ବୟକଟ୍‌ କରେ ତେବେ ପିସିବିର ହିଁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ହେବ’।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର