PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

ହତ୍ୟାର ଡେମୋ ଦେଖାଇଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩ ।୬(ବ୍ୟୁରୋ): ନୂଆପଲ୍ଲୀ ରେଣ୍ଟାଲ କଲୋନୀ ସୁବୁଦ୍ଧି ଅଟାକଳ କର୍ମଚାରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ସାହୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଚିଣ୍ଟୁ ଜେନା ଆଜି ପୁଲିସକୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଡେମୋ ଦେଖାଇଛି । ସେ କିପରି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା । ହତ୍ୟା ପରେ କିପରି ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ବାନ୍ଧି ଘୋଷାଡ଼ି ଘୋଷାଡ଼ି ନେଇ ଛାତ ଉପରକୁ ଗଲା । ଛାତ ଉପରୁ କିପରି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ହର୍ଟିକଲଚର ପରିସରକୁ ଫିିଙ୍ଗିଲା ତାହାର ଡେମୋ ଦେଖାଇଥିଲା । ତେବେ ସେ ଏକୁଟିଆ ଏହି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଛି କି ତା’ ସହିତ ଆଉ କିଏ ସଂପୃକ୍ତ ଅଛନ୍ତି ସେ ନେଇ ପୁଲିସ ଚିଣ୍ଟୁଙ୍କୁ ମାରାଥନ ଜେରା ଚଳାଇଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଚିଣ୍ଟୁଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ରେଣ୍ଟାଲ୍‌ କଲୋନୀରେ ଥିବା ବିଡିଏ ମାର୍କେଟ୍‌ କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସରେ ଚନ୍ଦକା ଥାନା ପାଇକରାପୁର ଗ୍ରାମର ପ୍ରମୋଦ ସୁବୁଦ୍ଧି ‘ସୁବୁଦ୍ଧି ଅଟାକଳ’ କରିଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଳୀପ ଓ ଚିଣ୍ଟୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେବ ‘ସୁବୁଦ୍ଧି ଅଟାକଳ’ରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଉକ୍ତ ମାର୍କେଟ୍‌ କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସ ଭିତରେ ଏକ ରୁମ୍‌କୁ ଅଟାକଳ ମାଲିକ ଷ୍ଟୋର ରୁମ କରିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଓ ଚିଣ୍ଟୁଙ୍କ ରହିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ସେଠାରେ ରହୁଥିଲେ । ଗତକାଲି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟାବେଳେ ପ୍ରମୋଦଙ୍କ ପୁଅ ଅଟାକଳ ଖୋଲିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଓ ଚିଣ୍ଟୁଙ୍କୁ ପାଇ ନଥିଲେ । ସେମାନେ ରହୁଥିବା ରୁମ୍‌କୁ ଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ରୁମ୍‌ ବନ୍ଦ ଥିଲା । ଘର ଭିତରୁ ରକ୍ତର ଦାଗ ସିଡ଼ିବାଟ ଦେଇ ଛାତ ଉପର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା । ତେଣୁ ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ସେ ଛାତ ଉପରକୁ ଯାଇ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ । ଉକ୍ତ ଘରର ପଛକୁ ଲାଗିଥିବା ହର୍ଟି କଲଚର ହତାର ବୁଦୁବୁଦୁକିଆ ବଣ ଭିତରେ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମୃତଦେହ ପେଟି ଓ ଅଖାରେ ଗୁଡ଼ା ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲା । ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମୃତଦେହ ଦେଖି ସେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ବାପା ପ୍ରମୋଦଙ୍କୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପ୍ରମୋଦ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପୁଲିସକୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଖବରପାଇ ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଥାନା ପୁଲିସ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିଥିଲା । ସହକର୍ମୀ ଚିଣ୍ଟୁ ଫେରାର ଥିବାରୁ ସେହି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀ ବୋଲି ପୁଲିସ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲା । ଚିଣ୍ଟୁଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌କୁ ଟ୍ରାକିଂ କରି ତାଙ୍କୁ ନିଆଳିରୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଚିଣ୍ଟୁଙ୍କୁ ଜେରା କରିବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଧାର ନେଇଥିବା ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ସେ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ମାନିଥିଲେ । ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ମାଗିବାରୁ ଚିଣ୍ଟୁ ମନା କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ମଦ ନିଶାରେ ଛୁରି ଭୁସି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପୁଲିସକୁ କହିଥିଲେ ।

ଏକମାତ୍ର ପୁଅକୁ ମାରିଦେଲେ, ବେସାହାରା ହୋଇଗଲେ ମା’

ମାତ୍ର ୩ ବର୍ଷର ହୋଇଥିଲେ ଦିଲ୍ଲୀପ । ବାପା ଭାଗିରଥୀ ସାହୁ ଘର ଛାଡ଼ି କେଉଁଆଡ଼େ ଚାଲିଗଲେ । ମା’ ପ୍ରମିଳା ସାହୁ ରଣପୁର ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଛାଡ଼ି ବାପା ଘର ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଗଣିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଲପଡ଼ା ପାଟଣା ଗ୍ରାମକୁ ଚାଲିଲେ । ବାପା ଘରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସ୍ୱଚ୍ଛଳ ନଥିବାରୁ ପ୍ରମିଳା ଗାଁରେ ଘର ଭଡ଼ା ନେଇ ରହୁଥିଲେ । ପର ଘରେ ପାଇଟି କରି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ ଦେଇ ବଡ଼ କଲେ । ଆଶା କରିଥିଲେ ପୁଅ ବଡ଼ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ପୋଷିବ । ଦିଲ୍ଲୀପ ମଧ୍ୟ ମା’ଙ୍କୁ ପୋଷିବା ପାଇଁ ଚାକିରି ଆଶାରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଚାଲି ଆସିଥିଲେ । ନୂଆପଲ୍ଲୀ ରେଣ୍ଟାଲ କଲୋନୀରେ ସୁବୁଦ୍ଧି ଅଟାକଳରେ କାମ କରି ମା’ଙ୍କୁ ପୋଷୁଥିଲେ । ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ ସହକର୍ମୀ ଚିଣ୍ଟୁ ଜେନା ବୀଭତ୍ସଭାବେ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଏବେ ବେସାହାରା ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କ ମା’ ପ୍ରମିଳା ।
 ଗତକାଲି ପୁଲିସ ଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀପଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଖବର ପାଇ ମା’ ପ୍ରମିଳାଙ୍କ ପାଦତଳୁ ମାଟି ଖସି ପଡ଼ିଥିଲା । ରାତି ହୋଇ ଯାଇଥିବାରୁ ଆଜି ସକାଳୁ ପୁତୁରା ଜୟନ୍ତ ମହାରଣାଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଆସିଥିଲେ । ପୁଅର ମୃତଦେହ ଦେଖି ସେ ବେହୋସ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ । ଚେତା ଫେରିବା ପରେ ଏକୋଇରବଳା ବିଶିକେଶନକୁ କିଏ ମୋ’ଠାରୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଲା କହି କାନ୍ଦିକାନ୍ଦି ମାଟି ସାଉଁଟି ପକାଉଥିଲେ । ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଅବସ୍ଥାରେ କିଏ ତାଙ୍କୁ ସାହା ହେବ କହି ଭୋ ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦୁଥିଲେ । ପ୍ରମିଳାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀପ ୭ ବର୍ଷ ଧରି ସୁବୁଦ୍ଧି ଅଟାକଳରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ସେ ଗାଁରେ ଘର ଭଡ଼ା ନେଇ ରହିବା ସହ ମାସିକ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା ପାଉଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀପ ମାସକୁ ହଜାରେ ୨ ହଜାର ପଠାଉଥିଲେ । ସେଥିରେ ସେ ଆରାମରେ ଚଳି ଯାଉଥିଲେ । ହେଲେ ପ୍ରାୟ ୨ ବର୍ଷ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀପ ଆଉ ଟଙ୍କା ପଠାଉ ନଥିଲେ । ୨ ମାସ ହେଲା ଦିଲ୍ଲୀପ ଅଟାକଳ ଛାଡ଼ି ଗାଁକୁ ପଳାଇଥିଲେ । ପ୍ରମିଳା ପଚାରିବାରେ କହୁଥିଲେ, ମାଲିକ ଠିକ୍‌ରେ ପଇସା ଦେଉ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ସେ ଆଉ ଯିବେ ନାହିଁ । ୮ ଦିନ ତଳେ ମାଲିକ ଫୋନ୍‌ କରିବାରୁ ସେ ପୁଣି ଅଟାକଳକୁ ଫେରିଥିଲେ । କହି ଯାଇଥିଲେ ଏଥର ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଧରି ଆସିଲେ ବିବାହ କରିବେ । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ମାରି ଦିଆଗଲା । ଏବେ ପ୍ରମିଳା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବେସାହାରା ହୋଇଗଲେ । ଏ ବୟସରେ ପୁଅ ବିନା କେମିତି ଚଳିବେ ବୋଲି କହି ବାହୁନି ବାହୁନି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର