PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଡିସ୍ ଟିଭି ବାହାରକଲା ଏଭଳି ପ୍ୟାକ୍, ମିଳିବ ଅନଲିମିଟେଡ୍ ଫ୍ରି ଟୁ ଏୟାର ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୮।୩: ଟିଆର୍ଏଆଇ ଏବେ କେବଲ ଟିଭି ଏବଂ ଡିଟିଏଚ୍ ନିୟମରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଛି। ଡିସ୍ ଟିଭି ନିଜର ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ‘ମେରା ଅପନା ପ୍ୟାକ୍’ ପ୍ଲାନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ୟୁଜର୍ସକୁ ୧୦୦ଟି ବଛା ବଛା ପେଡ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ଏବଂ ୧୦୦ ଫ୍ରି ଟୁ ଏୟାର ଚ୍ୟାନେଲ୍ସର ଲାଭ ମିଳିପାରିବ।

ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ସର୍ଭିସ ପ୍ରୋଭାଇଡର୍ସ ୟୁଜର୍ସଠାରୁ ନେଟଓ୍ବାର୍କ କାପାସିଟି ଟଙ୍କା ଅନୁସାରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ୧୩୦ ଟଙ୍କା ନେଇପାରିବେ। ଏଥିରେ ଅତି କମରେ ୧୦୦ ପେଡ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। କିଛି ବି ଫ୍ରି ଟୁ ଏୟାର ଚ୍ୟାନେଳ୍ସ କୁ ଏଥିରେ ଗଣା ଯିବ ନାହିଁ।

ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ, ୟୁଜର୍ସକୁ ୧୦୦ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ଭିତରେ ସବ୍ସକ୍ରାଇବର୍ସ କୈାଣସି ବି ପେଡ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସର ପ୍ୟାକକୁ ବାଛିବେ ତ ତାଙ୍କୁ ଡିଡି (ଦୂରଦର୍ଶନ)ର ୨୫ଟି  ଫ୍ରି ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ନେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ।

ଡିସ୍ ଟିଭି ଏହି ନୂଆ ନିୟମକୁ ଆଧାର କରି ‘ମେରା ଅପନା ପ୍ୟାକ୍’ ପ୍ଲାନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ୟୁଜର୍ସକୁ ୧୦୦ ପେଡ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ପାଇଁ ୧୩୦ ଟଙ୍କା ନେଟଓ୍ବାର୍କ କାପାସିଟି ମୂଲ୍ୟ ପାଇଁ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏଥିରେ ୧୮ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିବ। ୟୁଜର୍ସକୁ ମୋଟ ୧୫୩ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ମାସର ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହି ପ୍ରାକରେ ୟୁଜର୍ସକୁ ୧୦୦ ବଛା ବଛା ପେଡ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ଏବଂ ୧୦୦ ଫ୍ରି ଟୁ ଏୟାର ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ  ମିଳିବ।

ଟିଆରଏଆଇ  ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଏହି ୧୦୦ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ମଧ୍ୟରୁ ୨୫ଟି ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ଦୂରଦଶର୍ନରେ ମିଳିବ। ବାକି ୭୫ ସ୍ପଟରେ ୟୁଜର୍ସ ନିଜର ନିଜ ହିସାବରେ ଫ୍ରି ଏୟାର ଚ୍ୟାନେଲ୍ସକୁ ବାଛି ପାରିବେ।

ଡିଟିଏଚ୍ ସର୍ଭିସ ପ୍ରଦାତା କମ୍ପାନୀ ‘ଟାଟା ସ୍କାଏ’ ବହୁଗୁଣିତ ସଂଯୋଗ ନେବାକୁ ଥିବା ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ପ୍ରାଇସ୍ ଲିଷ୍ଟ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି। ନୂଆ ପ୍ରାଇସ୍ ଲିଷ୍ଟ ଅନୁସାରେ ବହୁଗୁଣିତ ସଂଯୋଗ ନେବାକୁ ଥିବା ୟୁଜର୍ସକୁ ଚ୍ୟାନେଲ୍ସ ବାଛିବା ପାଇଁ କମ୍ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ।