PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସରେ କୁହୁଳୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): କଂଗେସରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନକୁ ନେଇ କୁହୁଳୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ । ବ୍ରହ୍ମଗିରିରୁ ବାଲେଶ୍ୱର । ଆଉ କୋରାପୁଟରୁ ଜି ଉଦୟଗିରି ସବୁଠି ଦେଖା ଦେଇଛି ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ । ଆଜି ସେହିଭଳି କିଛି ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥଲିା ଉଦ୍ୟମ । କଂଗ୍ରେସର ସହ ପ୍ରଭାରୀ ଆଦିତ୍ୟ ଶର୍ମା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଡାକି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରୁଥେିଲ । ନର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟି ନର୍ବିାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ନହେଲେ ପାଖ ପଡଶ଼ିା ନର୍ବିାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ବୁଝାଇଥେିଲ । ଏହି କ୍ରମରେ ଆଜି ଶ୍ରୀ ଶର୍ମା ଛାତ୍ରକଂଗ୍ରେସର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମ୍ପାଦକ ରାଜୀବ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଯୁବକଂଗେସ୍ର ମଧ୍ୟ ବଧିାନସଭା ସଭାପତି ଶଂକୁନା କହରଁ, ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସୁମିତ୍ରା ଜେନା, ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଯୁବକଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ପ୍ରମୁଖ ବହୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଡାକି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଦଳରେ ଥିବା ଅସନ୍ତୋଷକୁ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।

ଅପରପକ୍ଷେ ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ କିଛି ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଭବନରେ ପହଞ୍ଚି ହୋହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ । ପୃଥିବ୍ୱଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ବେଗୁନଅିାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଉନଥବିାରୁ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରଥିେିଲ । ସେହପିରି ଗତଥର ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବେିରାଧରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଲଢଥିବିା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚଳିତ ଥର ଟିକେଟ୍‌ ମିଳିଥିବାରୁ ବହୁ କର୍ମୀ ଆସି ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ନିକଟରେ ନିଜର ଦୁଖ ଜଣାଇଥେିଲ । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏକାମ୍ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ରଶ୍ମି ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ୨୩ ତାରିଖରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଦେଖା ଦେଇଛି ଦଳୀୟ ଅସନ୍ତୋଷ । ଗତକାଲି ନୀଳଗିରି ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଣୀ ମନୋଜା ମଞ୍ଜରୀ ଦେବୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର୍‌ ପୋଡି ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ପୁରୁଣା କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ । ସେହିପରି ଜଳେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଥିବା ସୁଦର୍ଶନ ଦାସଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ଅନ୍ୟ ଆଶାୟୀମାନେ ମେଳି ବାନ୍ଧି ବୈଠକ କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାନଗଲେ ଆଗାମୀ ଦନିରେ ବେିରାଧ କରେିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଥେିଲ । ବ୍ରହ୍ମଗିରି ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଉମାକାନ୍ତ ବରାଳଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ସେ ନିଜେ ଆଶାୟୀ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଆସି ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ସହ ପ୍ରଭାରୀ ଶ୍ରୀ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।