PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଦୁବାଇ ବିମାନ ସେବା ପାଇଁ ଟିକେଟ ବୁକିଂର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ସୋଆର ନୂତନ କୁଳପତି ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ ପ୍ରଫେସର ପି.କେ. ନନ୍ଦ
  • ||
  • ୫ଟି ସଚିବଙ୍କ ପୁରୀ ଗସ୍ତ, ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ କ୍ରୀଡା କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ନିର୍ମାଣର ଅଗ୍ରଗତି କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଦିବସରେ କାଳିଆ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୪୩ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଚାଷୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାକୁ ଗଲା ୮୭୭ କୋଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ୍ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁମୋଦନ, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏୟାରପୋର୍ଟରୁ ତ୍ରିଶୂଳିଆକୁ ଗଡିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭୁବନେଶ୍ୱର-କଟକ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ମେଟ୍ରୋ ଟ୍ରେନ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ, ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ୫ଟି ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କରାଜ, ଦୋକାନ ବାହାରେ ଥୁଆ ହୋଇଥିବା ବାଇକ୍ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବସ୍ତା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ନଦୀରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଜାଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମାମଲା : ତଦନ୍ତ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ଗଠନ ହେଲା ୨ଟି ଟିମ୍
  • ||

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଡଗ୍ ‘ସୋ’

ଭୁବନେଶ୍ବର,12।12(ବୁୟରୋ): ର୍ୟାମ୍ପ ସୋ’ରେ ମଡେଲ୍ ଚାଲିବା ଭଳି ପଡ଼ିଆର ଟ୍ରାକ୍ରେ ଚାଲୁଥିଲେ କୁକୁର। ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଦେଉଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଚାଲିଥିଲା କଡ଼ା ଟକ୍କର। କୁକୁରଙ୍କ ଗୁଣବତ୍ତା ମାପଦଣ୍ଡକୁ ମାପୁଥିଲେ ବିଦେଶୀ ବିଚାରକ। କିଟ୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ପଡ଼ିଆରେ ଆଜିଠାରୁ କୁକୁରଙ୍କ ନିଆରା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ରାଜ୍ୟ ଓ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର 90ରୁ ଅଧିକ କୁକୁର ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଓଡି଼ଶା କେନଲ କ୍ଲବ୍ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ସୋ’ରେ ଆଜି ଜର୍ମ।ନ୍ ସେଫର୍ଡ ପ୍ରଜାତିର କୁକୁରଙ୍କ ମେଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଆଜି ଉଦ୍Ùଘାଟନୀ ଦିବସରେ ମୋଟ 3ଟି ବିଭାଗରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା। ଜର୍ମ।ନ୍ ସେଫର୍ଡର ପୁରୁଷ ବିଭାଗରେ ଅଲିଭର ଓ ମହିଳାରେ ତାଶି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଓବିଡିଏନ୍ସ ବା ଅନୁପାଳନ ବିଭାଗରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ଡଗ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡର କୁକୁର ‘ଦିୟା’ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଛି। ଏହି ସୋ’ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଦୁଇ ଜଣ ବିଦେଶୀ ବିଚାରକ ଆସିଛନ୍ତି। ଜର୍ମ।ନ୍ରୁ ବର୍ନଡ୍ ବେବର୍ ଓ ଇଟାଲୀରୁ ଗିଓସେପେ ପଫୋନୀ ବିଚାରକ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥବା କୁକୁରଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ମାପୁଛନ୍ତି। ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, ନାଗପୁର, ବାଙ୍ଗୋଲୋର, ଉଟି, କୋଲକାତା, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଆସିଛନ୍ତି। ଶେଷରେ ଜର୍ମ।ନ୍ ସେଫର୍ଡ ଡଗ୍ କନଫେଡେରେସନ କଳିଙ୍ଗ ଚାପ୍ଟରର ସଭାପତି ଡା. ଏସଆର୍ ପରିଜା ଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଚାମ୍ପିଅନ୍ଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ।