PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ କ୍ରାସ୍‌: ଖସିବା ମାତ୍ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦରେ ଥରି ଉଠିଲା ପୁରା ଗାଁ
  • ||
  • ଧାନବାଦ: ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଡାକ୍ତର ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସହ ୬ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ରୋଗୀ
  • ||
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସୁଖୋଇ ଓ ମିରାଜ ୨୦୦୦ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି କି ଏହି ସବୁ ଧାତୁ ? ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ କୁହେ ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୧୧: ମଣିଷ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ଏବଂ ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରେ। କିନ୍ତୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି, ଯାହା ଉପରେ ମଣିଷ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରେ ନାହିଁ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା। ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଯାହା ମନୁଷ୍ୟର ଆସୁଥିବା ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ସମୟକୁ ସୂଚାଇଥାଏ। ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସ୍ୱପ୍ନରେ ଧାତୁ ଦେଖିବା  କ’ଣ ସୂଚାଇଥାଏ।

ରୂପା – ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ରୂପା ଧାତୁ ଦେଖାଯାଏ, ଏହାର ଅର୍ଥ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ ଭଲ ଖବର ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଅତିଥି ଆସିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ବିବାହିତ ନୁହଁନ୍ତି ତେବେ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେବେ। ଆପଣ ଜଣେ ଭଲ ସାଥୀ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ସୁନା – ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ୱପ୍ନରେ ସୁନା ଦେଖିବା ଅଶୁଭ ସ୍ୱପ୍ନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସ୍ୱପ୍ନରେ ସୁନା ଦେଖିବା ଧନ ହାନି ହେବା ସୂଚାଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ମଧ୍ୟ ପରିବାରର ଅସୁବିଧାକୁ ସୂଚିତ କରିଥାଏ।

ତମ୍ବା – ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ତମ୍ବା ଦେଖନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ସୂଚାଇଥାଏ ଯେ ଯେଉଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପାଇଁ ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି, ସେହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ଲୁହା – ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଲୁହା ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି, ଆପଣ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ନିଜର ପରିଶ୍ରମର ଭଲ ଫଳ ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଭଲ ସମୟ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ଅନୁଭବ କରିବେ।

ପିତ୍ତଳ – ସ୍ୱପ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣ ସ୍ୱପ୍ନରେ ପିତ୍ତଳ ଧାତୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଈଶ୍ବରଙ୍କ କୃପା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ।