ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜୁଲାଇ ୨୨ରେ ସଂସଦର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ, ୨୧ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ସଂସଦୀୟ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ଓଲଟିଲା ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଗାଡି, ଜଣେ ଗୁରୁତର ୫ ଆହତ
  • ||
  • ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଆଜି ଦଳ ଘୋଷଣା, ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଅଧିନାୟକ ମୁଖ୍ୟ ଦାବିଦାର ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍‌ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା: ଆସନ୍ତା ୨୧ରୁ ୩୧ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଚାଲିବ
  • ||
  • ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡନାଥ,୧୩୮ ପ୍ରକାର ରତ୍ନଖଚିତ ଅଳଙ୍କାର ଲାଗି ହେବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଆଗାମୀ ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ନେଇ ସତର୍କତା ଜାରି, ଶୁକ୍ରବାର ପୁଣି ଲୁଘଚାପ
  • ||

ସାଓମୀ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଇଡି ନୋଟିସ୍; ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗ, ୩ ବିଦେଶୀ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌କୁ ବି କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାଓମୀ ଟେକ୍ନୋଲୋଜୀ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍‌କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଛି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି)। ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗ କରି ଇଡି ସାଓମୀର ବଡ଼ ବଡ଼ ଅଧିକାରୀ ଯଥା ସିଏଫ୍‌ଓ ତଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସମୀର ରାଓ, ପୂର୍ବତନ ଏମ୍‌ଡି ମନୁ ଜୈନ୍‌ଙ୍କ ସମେତ ଓ ୩ଟି ବିଦେଶୀ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ମଧ୍ୟ ନୋଟିସ୍ ଦେଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ, ସାଓମୀ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରା ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ୫୫୫୧.୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର କାରବାର କରିଛି।

ଏନେଇ ଇଡି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛି ଯେ ଫରେନ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ୍ ମ୍ୟାନେଜ୍‌ମେଣ୍ଟ ଆକ୍ଟ(ଫେମା) ନିୟମ ଅନୁସାରେ ନ୍ୟାୟିକ ପ୍ରାଧିକରଣ ସାଓମୀ ଟେକ୍ନୋଲୋଜୀ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍‌, ସିଟି ବ୍ୟାଙ୍କ, ଏଚ୍‌ଏସ୍‌ବିସି ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଓ ଡ୍ୟୁଚ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଜି(Deutsche Bank AG)କୁ ନୋଟିସ୍ କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଇଡି ବେଆଇନ ନେଣଦେଣ ଅଭିଯୋଗ କରି ସାଓମୀ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଥିବା ୫,୫୫୧.୨୭ କୋଟି ଜବତ କରିନେଇଥିଲା।  .

{"id":585167,"sizeSlug":"full","linkDestination":"none"}
ସାଓମି ଇଣ୍ଡିଆ

ପଢ଼ନ୍ତୁ: ଭଞ୍ଚକଳା ମଣ୍ଡପରେ ଟଳି ପଡ଼ିଲେ ଭାରତନାଟ୍ୟମ୍ ନୃତ୍ୟଗୁରୁ ଶ୍ରୀଗଣେଶନ; କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମୃତ ଘୋଷଣା କଲେ ଡାକ୍ତର

ଫେମା ଧାରା ୩୭ ଏ ଅନୁସାରେ ଏହି ରାଶି ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଇଡିର କହିବା ମୁତାବକ ୫,୫୫୧.୨୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ବିଦେଶୀ ମୁଦ୍ରାକୁ ସାଓମୀ ଇଣ୍ଡିଆ ଦ୍ୱାରା ବେଆଇନ ଭାବେ ଭାରତରୁ ବାହାରକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଆଇନ୍‌ର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇଛି।

wp:html /wp:html

ଫେମାର ଧାରା ୩୭ଏରେ ଥିବା ପ୍ରବଧାନୀ ଅନୁସାରେ ଟଙ୍କାଗୁଡ଼ିକୁ ଜବତ କରାଯାଇପାରିବ। ଏହି ଘଟଣାରେ ତଦନ୍ତ କରିସାରିବା ପରେ ଇଡି ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଛି। ଦୋଷ ପ୍ରମାଣିତ ହେଲେ କମ୍ପାନୀକୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ଅନୁସାରେ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପିଟିଆଇକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଇଡି ଅଧିକାରୀ। 

You can also read: WTC ଫାଇନାଲ୍‌: ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୨୯୬ ରନରେ ଅଲଆଉଟ୍ ଭାରତ; ୧୭୩ ରନ୍‌ ଆଗରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.