PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେବି କଲେଜ ହଷ୍ଟେଲରୁ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୨୦୨୨-୨୩ ବଜେଟ୍‌ : ଶିକ୍ଷା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ୨୭,୩୨୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଆବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : କୋର୍ଟ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ଦିନର NIA ରିମାଣ୍ଡରେ ପଠାଇଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର ପରେ କଟକରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ରୋଷଘର ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଚୁଲି ଭାଙ୍ଗି ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ବିଦ୍ରୋହୀ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ବିଜେପି-ଶିବସେନାରୁ ମିଳୁଛି ବମ୍ପର ଅଫର୍; କାହାକୁ ଛାଡିବେ କାହାକୁ ରଖିବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର…

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକ ମାନେ ଏହି ସମୟରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ଭଲ ଅଫର ମିଳିଛି । ଆସାମର ଗୁଆହାଟୀରେ ରହୁଥିବା ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉଭୟ ଦଳରୁ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଉଛି । ଅଫର୍ ଦେବାରେ ବିଜେପି ଏବଂ ଶିବସେନା ଭିତରେ ଜୋରଦାର ଟକ୍କର ଚାଲିଛି ।

ଶିବସେନା ନେତା ସଂଜୟ ରାଓ୍ବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଧାୟକମାନେ ଗୁଆହାଟୀରେ ରହି ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ସେମାନେ ମୁମ୍ବାଇକୁ ଫେରି ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ସହିତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଆମେ ସମସ୍ତ ବିଧାୟକ ଇଚ୍ଚା ଅନୁସାରେ ମହା ବିକାଶ ଅଗାଡି (MVA) ଛାଡିବାକୁ ବିଚାର କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଠାକୁ ଆସି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ମଧ୍ୟ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ଅଫର ଦେଇଛନ୍ତି । ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବାବେଳେ ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ସିନ୍ଦେ ଦଳକୁ ଅଫର ଦେଇଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ସରକାରରେ ଭଲ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦିଆଯିବ । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ଏନଡିଏ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ୧୩ ଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ସମୟରେ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳର ସରକାରକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅଫର୍ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏମଭିଏ (MVA) ସହିତ ଗଠବନ୍ଧନ ଭଙ୍ଗା ଯାଇପାରେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସହଯୋଗୀ କଂଗ୍ରେସକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି । ଏନେଇ ଖୁବଶୀଘ୍ର ବୈଠକ ଡାକିବାକୁ ସେମାନେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର