PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍‌ଙ୍କ ମାଷ୍ଟରଷ୍ଟ୍ରୋକ ମୋତେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଦେଇଛି : ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କ ‘ମାଷ୍ଟରଷ୍ଟ୍ରୋକ’ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ମିଳିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଲୋକମାନେ ଭାବୁଥିଲେ ଯେ ବିଜେପି କ୍ଷମତା ପାଇଁ ପାଗଳ, କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଜୀଙ୍କର ‘ମାଷ୍ଟର ଷ୍ଟ୍ରୋକ’ । ରାଜ ଭବନରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଫଡନାଭିସ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ସିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ସହିତ ରାଜ୍ୟବାସୀ ଅଛନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ବାରା ଦେଶର ଲୋକମାନେ ବଡ଼ ହୃଦୟର ଏକ ନୂତନ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ।

ସିନ୍ଦେ ଏକ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଦଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପଦବୀ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅମିତ ଶାହା, ଜେପି ନଡା ଏବଂ ବିଶେଷ କରି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି , ଯେଉଁମାନେ ବଡ ହୃଦୟ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଫଡନାଭିସ୍‌ଙ୍କ ପୂର୍ବ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ତାଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ, କାରଣ  ସେ ରାଜ୍ୟର ନେତୃତ୍ବ କରିସାରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, “ତାଙ୍କ (ପାର୍ଟି) ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଯୋଗୁଁ ଫଡନାଭିସ୍ ଏହି କ୍ୟାବିନେଟରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ମୁଁ ଏଥିପାଇଁ ଖୁସି, କାରଣ ରାଜ୍ୟରେ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାରେ ତାଙ୍କର ଅଭିଜ୍ଞତା ଉପଯୋଗୀ ହେବ ।”