PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅଙ୍କର ଥାଏ ଏହି ୩ଟି ଇଚ୍ଛା, ଯାହା ପୁଅଙ୍କୁ ଜଣାନଥାଏ

ପୁଅ ହୁଅନ୍ତୁ କି ଝିଅ, ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୁ ମନ ଭିତରେ ରଖିଥାନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ସେହି ଝିଅଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଜାଉଛୁ। ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅଙ୍କର ମନରେ ବହୁତ ସାରା ଇଚ୍ଛା ଥାଏ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୩ଟି ଇଚ୍ଛା ହେଉଛି ମୁଖ୍ୟ। ଏହି ଇଚ୍ଛା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅଙ୍କ ପାଖରେ ଥାଏ ଆଉ ତାଙ୍କର ଏହି ଇଚ୍ଛା ଖାସ୍ କରି ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହୋଇ ରହିଥାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏମିତି କ’ଣ ଇଚ୍ଛା ରହିଛି ଯାହାକି ଝିଅମାନେ ତାଙ୍କ ମନ ଭିତରେ ରଖିଥାନ୍ତି। ଆଉ ତାହା ପୁଅଙ୍କୁ ଜଣାନଥାଏ।

୧. ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅ ଚାହିଁଥାନ୍ତି କି ସେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଜୀବନସାଥୀ ବା ସ୍ବାମୀ ସାଧୁ କିମ୍ବା ସଚ୍ଚୋଟ ହୋଇଥାନ୍ତୁ।

୨. ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅ ଚାହିଁଥାନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ବିଶ୍ବାସର ପାତ୍ର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କେବେ ଧୋକା ନ ଦେଉ ବୋଲି ତାଙ୍କ ମନରେ ଥାଏ।

୩. ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅ ଚାହିଁଥାନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଯେତିକି ବି ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ସେ ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ଆଗରେ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଉ ପରିବାରକୁ ଭଲ ଭାବେ ସମ୍ଭାଳି ପାରୁଥିବେ।