PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ, ଶପଥ ପାଠ କରାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଲେ ଜେପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପୁଣି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ିବାରୁ କଟକଣା ଜାରି । ମଲ୍ , ଦୋକାନ, ସରକାରୀ ଓ ଘରୋଇ ଅଫିସରେ କଟକଣା ପାଳନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ୨ ମିଟର ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ହେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍‌ଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅଟକିଛି ପେଟା ନାଳର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ, ନାଳ ଭିତରେ ପଶି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କୋଭିଡ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବେଡ୍
  • ||
  • ମୋରଡ଼ା : ମୋରଡ଼ାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳାକୁ ବିଜେ ହେଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ, ସିଂହଦ୍ଵାର ସମ୍ମୁଖକୁ ଆସିବେ ୩ ରଥ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ ଓ ପାର୍କିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ମାଳତିପାଟପୁର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରହିବେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଏମସିର ଡ୍ରାଇ ଡେ ପାଳନ, ମଶା ବଂଶ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନାଶ କରିବାକୁ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କୁ ଆହ୍ଵାନ କଲେ ବିଏମସି କମିଶନର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳର ସମ୍ପାଦକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ୍
  • ||

ନକଲି ପରିବହନ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଗିରଫ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୧୧ା୨(ଆପ୍ର): ନିଜକୁ ପରିବହନ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବୋଲି ପରିଚୟ ଦେଇ ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଇଥପଲ୍ଲୀ ଛକ ନିକଟରେ ଗାଡ଼ିମୋଟର ଅଟକାଇ ଯାଞ୍ଚ ନାମରେ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ନକଲି ପରିବହନ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବାଲୁଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସଲପଡ଼ି ଗ୍ରାମର ରଜତ ବିଶ୍ୱାଳ(୩୨)କୁ ନାଚୁଣୀ ପୁଲିସ କବ୍‌ଜାକୁ ନେଇଛି । ତା ନିକଟରୁ ବ୍ୟବହୃତ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଜିପ୍‌ ସହ ଜରିମାନା ଆଦାୟ ଅର୍ଥ ନଗଦ ୪ ହଜାର ୬ଶହ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି ।
ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରରେ ନିଜକୁ ପରିବହନ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ପରିଚୟ ଦେଇ ରଜତ କଇଥପଲ୍ଲୀ ଛକରେ ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିଲେ । ମହିନ୍ଦ୍ରା ଜିପ୍‌ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ରଖି ଯାନବାହନ ଅଟକାଇବା ସମୟରେ କେତକ ଗାଡ଼ି ଚାଳକ ନିଜର କାଗଜପତ୍ର ଦେଖାଉଥିବା ବେଳେ ଆଉ କେତେକ ଭାରିଯାନ ରାସ୍ତାରେ ଅଟକ ରହିଥିଲା । ଏ ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ନାଚୁଣୀ ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ରଜତର କଥାବାର୍ତ୍ତା, ଭାବ ଢଙ୍ଗ ଉପରେ ସନ୍ଦେହଜାତ ହେବାରୁ ପୁଲିିସ ତାକୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା । ଉକ୍ତ ସମୟରେ ସେ ନକଲି ପରିବହନ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ହୋଇଥିବା ପୁଲିସ ଜାଣିବା ପରେ ଟାଙ୍ଗୀ ପୁଲିସ ଜିମା ଦେଇଥିଲା । ଟାଙ୍ଗୀ ପୁଲିସ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ସମୟରେ ତା’ ନିକଟରୁ ଜରିମାନା ଅର୍ଥ ନଗଦ ୪ ହଜାର ୬୦୦ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି । ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାମରେ ବାଲୁଗାଁ ସମେତ ସଦର ଥାନାରେ ଡକାୟତି ଭଳି ସଂଘାତିକ ମାମଲା ଥିବା ଟାଙ୍ଗୀ ପୁଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ପୁଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ରଜତକୁ ଗିରଫ କରିଛି ।