PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଧାର୍ମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୫ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର…
  • ||
  • HSRP ମାମଲା : ୧,୨,୩ ଏବଂ ୪ ନମ୍ଵର ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ମାସ ସମୟ ସୀମା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ କୁଲତା ସମାଜର ଧର୍ମଶାଳା, ସୁନାମୁହିଁରେ ୧ ଏକର ଜାଗା ଓ ୩ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ମୈଦଲପୁର : ବନ୍ଧୁକ ମରାମତି ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟି ୪ ଆହତ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ପରିଚୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରେଢ଼ାଖୋଲ : ଔଷଧ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଧକ୍କାରେ ୪ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଚୂରମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ATM ଭିତରେ ପଶିଲା ନାଗ, ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସ୍ନେକ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସାମୁଦ୍ରିକ ବାୟୁ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାତ୍ରି ତାପମାତ୍ରା ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ନାରାୟଣପାଟଣା : ଝାଙ୍କିରିକାରିଲି ଗାଁ ପାହାଡ଼ରେ ମାତିଛି ମହାବଳ, ପୁଣି ଏକ ଛେଳିକୁ ମାରି ଖାଇଲା ବାଘ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଧାନ ଖଳାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ବର୍ଷକର ଅମଳ ଫସଲ
  • ||

ଜୟପୁରରେ ନକଲି ମସଲା କାରଖାନା ଠାବ

ଜୟପୁର,୧୭ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଜୟପୁର ସହରରେ ନକଲି ଏଭ୍ରେଷ୍ଟ ମସଲା କାରଖାନା ଉପରେ ପୁଲିସ୍ ଚଢ଼ଉ । ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ଜବତ ହୋଇଛି ୪ ବସ୍ତା ନକଲି ଏଭ୍ରେଷ୍ଟ ମସଲା । ଏଥିସହ ମସଲା ପ୍ୟାକିଂ ପାଇଁ ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସାଇଜର ଡବା, କାର୍ଟୁନ ଏବଂ ଲେବଲ୍ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାରବାରରେ ସଂପୃକ୍ତ ଜଣେ ଯୁବକକୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି । ତା ନାଁ ହରିହର ପାତ୍ର(୪୦) । ଘର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ନିକଟ ଭୀଷ୍ମଗିରିରେ ବୋଲି ପୁଲିସ୍ କହିଛି । ହରିହରର ସୂଚନା ମୁତାବକ, ମସଲା ପ୍ୟାକିଂ ଯନ୍ତ୍ର ରହିଛି ଜୟନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ।
ପ୍ରସାଦରାଓ ପେଟା ଅଞ୍ଚଳରେ ନକଲି ମସଲା କାରଖାନା ରହିଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ଖବରପାଇଥିଲା ଟାଉନ୍ ପୁଲିସ୍ । ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ପୁଲିସ ସେଠାରେ ଚଢଉ କରିଥିଲା । ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ଗୋଟିଏ ଘରେ ଏସବୁ ମସଲା ବଡ଼ ବଡ଼ ବସ୍ତାରେ ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । କେତେକ ମସଲାରେ ପୋକ ଲାଗିଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । କାରବାରରେ ସଂପୃକ୍ତ ହରିହରକୁ ପୁଲିସ୍ ଅଟକ ରଖିଛି । ପ୍ରସାଦରାଓପେଟା ପରେ ଜୟନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ପ୍ୟାକିଂ ମେସିନ୍ ଉପରେ ଚଢ଼ଉ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ୍ କହିଛି । ହରିହର କହିଛି, ଏହି ମସଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର କୋଟେଶ୍ୱର ପାତ୍ର ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ତା’ ପାଖକୁ ପଠାଇଥିଲେ । ମସଲା ସବୁକୁ ଭଲଭାବେ ରଖିବା ଲାଗି କହିଥିଲେ । ତେଣୁ ଏ ବିଷୟରେ ଅଧିକ କିଛି କହିପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ପୁଲିସ୍ ଆଗରେ ସଫେଇ ଦେଇଛି ହରିହର । ଏହି କାରବାରର ଚେର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାପିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ବ୍ରହ୍ମପୁରର କୋଟେଶ୍ୱର କିଏ ଏବଂ ଏହି କାରବାରରେ ତାଙ୍କର କିଭଳି ହାତ ରହିଛି, ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ତନାଘନା ଚଳାଇଛି ପୁଲିସ୍ ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନକଲି ଲେବଲ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ ଏଭରେଷ୍ଟ ମସଲାର ରୂପ ଦିଆଯାଉଥିଲା । ଏଠାରେ ପ୍ୟାକିଂ କରାଯାଇ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିଲା । ଏଥିରେ ଆଉ କେଉଁମାନେ ସଂପୃକ୍ତ, ତାହାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି ପୁଲିସ୍ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର