PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ତବାସୁମଙ୍କ ପରଲୋକ, ହୃଦଘାତରେ ୭୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦୁନିଆକୁ ଦେଲେ ବିଦାୟ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବଂ ଟକ୍ ସୋ ହୋଷ୍ଟ ତବାସୁମଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଖବର ଆସିଛି । ୭୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତବାସୁମ୍ ଦୁନିଆକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବିଦାୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ତବାସୁମ୍‌ଙ୍କର ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ । ତବାସୁମଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବରରେ ବଲିଉଡରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି ।  

କେବଳ ତବାସୁମଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ଖବରରେ କେବଳ ବଲିଉଡ ଦୋହଲି ଉଠିନି, ବରଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁରୁଣା ଶୋ ଏବଂ ସିନେମାରେ ତାଙ୍କର ଅବଦାନକୁ ମନେ ପକାଇ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି । ତାବାସୁମ୍ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ବଲିଉଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ୧୯୪୭ ମସିହାରେ ଆସିଥିଲା, ଯାହାର ନାମ ଥିଲା ‘ମେରା ସୁହାଗ’ ।  ଏହା ପରେ ‘ମଜଧର’, ‘ବଡି ବେହନ’, ‘ଦିଦାର’ ଏବଂ ‘ବାଇଜୁ ବାବରା’ ଆସିଥିଲା ।

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ବେସ୍ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିବା ପରେ ତବାସୁମ୍ ଏକ ଟକ୍ ସୋ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଟକ୍ ସୋ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଲା, ଯାହାର ନାମ ‘ଫୁଲ୍ ଖିଲେ ହେଁ ଗୁଲଶାନ୍ ଗୁଲଶାନ୍’ । ଏହି ଟକ୍ ସୋ ୧୯୭୨ ରୁ ୧୯୯୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୨୧ ବର୍ଷ ଧରି ଟେଲିଭିଜନରେ ଚାଲିଥିଲା ​​। ଅନେକ ବଲିଉଡ ତାରକା ଏହି ଟକ୍ ସୋରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ ।