PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଅସଦାଚରଣ କରୁଥିବା ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ

ଥାନେ ୧୯।୩: ଇଣ୍ଡିଆ ଅନବାଉଣ୍ଡର ସମ୍ପାଦକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ଏବେ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ପୁଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଣେ ଇଣ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସମେତ ଏକ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପାଣ୍ଡେର ଶବ ଭେଣ୍ଡି  ସ୍ଥିତ ଖରବୁର ଖାର୍ଡ଼ି ଗାଁର ଏକ ନାଳ ପାଖରୁ ମିଳିଛି।  ପାଣ୍ଡେ ୧୫ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ହିଁ ଗାଏବ ଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ପାଣ୍ଡେର ପରିବାର ଲୋକ କାଶୀମୀରା ଥାନାରେ ହଜିଯାଇଥିବା ନେଇ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।  

ପୁଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ଶିବାଜୀ ରାଠୋର କହିଛନ୍ତି, ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ପାଣ୍ଡେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଦୁଷ୍ମର୍ମ କରିଆସୁଥିଲେ। ଯାଞ୍ଚକୁ ଆଧାର କରି ଇଣ୍ଟର୍ନସିପ୍ କରୁଥିବା ସାମ୍ବାଦିକ ମହିଳା ଓ ପ୍ରିଟିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରେସ ଚଲାଉଥିବା ଉମା ଶଙ୍କର ମିଶ୍ରକୁ ଗିରଫ କରିଛି।  ପୂର୍ବରୁ ଏହି ପ୍ରିଟିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରେସରେ ପାଣ୍ଡେର ପତ୍ରିକା ପ୍ରକାଶିତ ହେଉଥିଲା। ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ଜଣକ ତିନି ବର୍ଷ ହେଲା ପାଣ୍ଡେ ସହିତ କାମ କରୁଥିଲା।

ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେଲା ଯୈାନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାର ସାମ୍ନା କରୁଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ମହିଳାଜଣଙ୍କ ଉମା ଶଙ୍କର ସହ ସମ୍ପାଦକକୁ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବାକୁ ଚେ​‌ଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।  ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ହୋଇଥିବା ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ, ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କୁ  ଏକ ଫ୍ଲାଟକୁ ଡାକିଥିଲେ। ଦୁହେଁ କିଛି ସମୟ କଥାବର୍ତା କରିବା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କୁ ମଦ ବୋତଲ ଧରାଇଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ନିଦ ଔଷଧ ମିଶିଥିଲା। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ମଦ ପିଇବା ପରେ ବେହୋଶ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ମହିଳା ଓ ମାଗାଜିନର ପ୍ରିଣ୍ଟର ସତୀଶ ଦୁହେଁ ମିଶି ନିତ୍ୟାନନ୍ଦଙ୍କ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦର ଶବକୁ ଏକ କାରରେ ରଖି ଭେଣ୍ଡିରେ ଥିବା ଏକ ଜଙ୍ଗଲକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ଫୋପାଡ଼ି ଦେଇ ଦୁହେଁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ପୁଲିସ  ପୁରା ଘଟଣାବଳୀକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ଫୋନ କଲ ଡିଟେଲ୍ସ ଚେକ୍ କରିଥିଲେ। ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ହିଁ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିଲା। ଏହା ପରେ ପୁଳିସ ମହିଳାକୁ ହିରାସନକୁ ଡାକି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ଭୁଲକୁ ପୁଲିସ ଆଗରେ ସ୍ବିକାର କରିଥିଲେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର