PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

source:www.bbc.com

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଘନ କୁହୁଡ଼ି ଯୋଗୁଁ ବିମାନ ଚଳାଚଳରେ ବାଧା ଉପୁଜିଛି । ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଦୁଇଟି ବିମାନ ଉଡାଣ ଓ ଅବତରଣରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିଛି । ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ରୁ ଫେରୁଥିବା ଏୟାର ଏସିଆର ବିମାନ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅବତରଣ ନ କରି କୋଲକାତା ଫେରିଯାଇଛି । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ରହିବା ଖାଇବାରେ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ, ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ରୁ ଆସୁଥିବା ୧୧୨ ନମ୍ବର ବିମାନଟି ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୧୧ଟା ୫୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବାର ଥିଲା । ଘନ କୁହୁଡି ଯୋଗୁଁ ବିମାନଟି ଅବତରଣ ନ କରି ୧୧ଟା ୫୦ ମିନିଟ୍‌ରେ କଲିକତା ଅଭିମୁଖେ ବାହାରି ଦମଦମ ବିମାନବନ୍ଦରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା । ବିମାନଟି ଆଜି ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ୧୨ମିନିଟ୍‌ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ତେବେ ବିନା ସୂଚନାରେ ବିମାନର ୧୩୭ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେଠାରେ ଖାଲି ରହିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଏପଟେ ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌ ଯିବାକୁ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ହଟହଟା ହୋଇଥିଲେ । ଗତକାଲି ରାତିରୁ ଆଜି ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟା ଯାଏଁ ବିମାନ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲା । ଏଠାରେ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିବା ୩୦-୪୦ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏୟାର ଏସିଆ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇ ନଥିଲା । ତେଣୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ସେମାନେ ଟର୍ମିନାଲ ଭିତର ଅଫିସ ସାମ୍ନାରେ ହୋ ହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ,ଏତେ ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କରିବା ସତ୍ତେ୍ୱ ବି ବିମାନ ବାତିଲ ନେଇ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆ ଯାଇନାହିଁ । ସେହିପରି କଲିକତାରୁ ବେଙ୍ଗାଲୁର ଯାଉଥିବା ୧୫୬୩ ନମ୍ବର ବିମାନଟି ମଧ୍ୟ କୁହୁଡି ଯୋଗୁଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅବତରଣ କରିବାରେ ବିଳମ୍ବ ଘଟିଥିବା ନେଇ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।