PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ବାୟୁସେନାର ବିମାନ କ୍ରାସ୍‌: ଖସିବା ମାତ୍ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଶବ୍ଦରେ ଥରି ଉଠିଲା ପୁରା ଗାଁ
  • ||
  • ଧାନବାଦ: ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ଡାକ୍ତର ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସହ ୬ ମୃତ, ଅଳ୍ପକେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ରୋଗୀ
  • ||
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବାୟୁସେନାର ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ସୁଖୋଇ ଓ ମିରାଜ ୨୦୦୦ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

‘କଂଗ୍ରେସ ଶାସନ ବେଳେ ଚରମ ସୀମାରେ ଥିଲା ଆତଙ୍କବାଦ; କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମୋତେ ଟାର୍ଗେଟ କରୁଥିଲେ’: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

Image Courtesy: Amarujala

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭/୧୧: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ଗୁଜରାଟର ଖେଡାଠାରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଜୁରାଟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ରହିଆସିଛି। ସୁରଟ ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହୋଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଗୁଜରାଟର ଲୋକମାନେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଥିଲା, ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସହିତ ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିବାକୁ କହିଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମୋତେ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଶାସନ ଅଧୀନରେ ଦେଶରେ ଆତଙ୍କବାଦ ଚରମ ସୀମାରେ ଥିଲା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ।

ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୪ ରେ ଦେଶରୁ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୋଟ୍ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି। ଏହା ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଛି। ଦେଶର କିଛି ସହରକୁ ଛାଡିଦେଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆମ ସୀମା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଥର ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ଆମର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର ଯୁବକମାନେ କର୍ଫ୍ୟୁ କ’ଣ ବୋଲି କେବେ ଦେଖି ନଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ, କେବଳ ବିଜେପିର ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ସରକାର ତାହା କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦୀ।

୨୬/୧୧ ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ମନେପକାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁଜରାଟ ଏବଂ ଦେଶକୁ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭଳି ଦଳରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯେଉଁମାନେ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରମୁଖ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥାଇ ବି ନୀରବ ରହିଛନ୍ତି। ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଦଳ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଏକ ସର୍ଟକଟ୍ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଡିସେମ୍ବର ୨ ଓ ୫ ତାରିଖରେ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।