PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରୁ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଗିରଫ, ୧୭୧ ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପି ଯାଞ୍ଚ୍ ବାହାନାରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ଅଭିଯୋଗ, ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଏସଏମସି ପାୱାର ଜେନେରେସନ କାରଖାନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କୁଲତା ସମାଜ, ନୃସିଂହନାଥ ପୀଠର ଉନ୍ନତିକରଣ ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଦେଲେ ଧନ୍ୟବାଦ
  • ||
  • ମାର୍ଶାଘାଇ : ଦିନ ଦ୍ଵିପ୍ରହରେ ଲୁଟ୍, ମହିଳାଙ୍କୁ ଭୁଜାଲି ଦେଖାଇ ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟିନେଲେ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି: ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଋତୁରାଜ, ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ମାରିଲେ ୭ ଛକା
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

ହେଲିକପ୍ଟରଟି ହଠାତ୍‌ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାରରେ ଲାଗି ଜଳିବାକୁ ଲାଗିଲା! ସେଥିରେ ବସିଥିଲେ ସାଂସଦ ଓ ଡେପୁଟୀ ମେୟର…ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ  

ବ୍ରାଜିଲ : ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କ୍ଲିପ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି , ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି କି କେମିତି ଆକାଶରେ ଉଡ଼ୁଥିବା ଏକ ହେଲିକପ୍ଟର ହଠାତ୍‌ ଭୂଇଁ ଉପରେ ଖସି ପଡ଼ୁଛି। କୁହାଯାଉଛି କି ଏହି ଘଟଣା ବ୍ରାଜିଲରେ ଘଟିଛି । ଏଠାରେ  ଏକ ହେଲିକପ୍ଟର ଫୁଟବଲ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଭୁଲ୍‌ରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି କ୍ରାସ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଦୁର୍ଘଟଣା ବେଳେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ରାଜନେତା ସମେତ ୬ଜଣ ଲୋକ ଥିଲେ । ହେଲେ ଚମତ୍କାର ଭାବେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କେହି ବି ଗୁରୁତର ହୋଇ ନାହାନ୍ତି।

ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ , ଏହି  ଦୁର୍ଘଟଣା ଗତ ବୁଧବାର ବ୍ରାଜିଲର ମିନା ଗେରିୟାସ ରାଜ୍ୟର Engenheiro Caldas ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଛି । ବ୍ରାଜିଲ ସାଂସଦ Hercilio Araujo Diniz ଓ ଡେପୁଟୀ ମେୟର David Barroso ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାହା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ତାରରେ ଫସି ଗଲା ଏବଂ ଏଥିରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଗଲା । ନିଆଁ ଲାଗିବା କ୍ଷଣି ହେଲିକପ୍ଟରର ପାଇଲଟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ବସିଲେ ଏବଂ ହଠତ୍‌ ହେଲିକପ୍ଟର ଭୂଇଁ ଉପରେ ଖସି ପଡ଼ିଲା ।

ପାଇଲଟଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ବ୍ରାଜିଲର ୫୯ ବର୍ଷିୟ ସାଂସଦ , ଡେପୁଟୀ ମେୟର ଓ ଦୁଇ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ । ଦୁର୍ଘଟଣାର ଠିକ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଚମତ୍କାରିତା ଭାବେ ସବୁ ଲୋକ ହେଲିକପ୍ଟରରୁ ବାହାରି ଯାଇ ଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ଗମ୍ଭୀର ଆଘାତ ଲାଗି ନଥିଲା । କହି ରଖୁଛୁ କି ଏହି ଭିଡ଼ିଓକୁ @6ixworldnews ନାମକ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରୁ ସେୟାର କରାଯାଉଛି।

ଭିଡ଼ିଓଟି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ।