PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ପୁଲିସ ଜାତି ପାଇଁ କଳଙ୍କ; ନିଜ ଘର ଭିତରେ ଜନ୍ମକଲା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କଲା ପୁଲିସ୍ ବାପା, ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲା ମା’

ରାୟଗଡ଼ା ୩।୪: କୁହାଯାଏ ଝିଅଟିଏ ତା’ ମା’ କାନି ତଳେ ମୁଣ୍ଡ ଦେଇ ଶୋଇ ପଡ଼ିଲେ କାଳେ ଦୁଃଖ ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ଆଉ ଯଦି ଭୟ ଲାଗୁଥାଏ ତେବେ ବାପାକୁ ଘଡ଼ିଏ ଜାବୁଡ଼ି ଧରିଦେଲେ କାଳେ ଭୟ ଚାଲିଯାଏ। ଯଦି ପ୍ରଶ୍ନରେ ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଜାଗା କେଉଁଟା ବୋଲି ପଚରାଯାଏ ତେବେ ମୁହଁରୁ ବାହାରି ଆସେ ମା’ ବାପା କୋଳ। ତେବେ ରକ୍ଷକ ସାଜୁଥିବା ବାପା ଯଦି ଭକ୍ଷକ ପାଲଟିଯାଏ ତାହେଲେ ଛୁଆଟିଏ କେଉଁ ସ୍ଥାନକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ବୋଲି ଅନ୍ୟକୁ କହିବ।

ଆଉ ଯଦି ସେହି ଝିଅର ବାପା ପୁଲିସ ହୋଇଥିବ ତେବେ ସେ ଝିଅ କ’ଣ କରିବ ? ଏଭଳି ନିନ୍ଦନୀୟ ଘଟଣା ଆଜି ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଛତିଶଗଡ଼ସ୍ଥିତ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ପୁଲିସ୍‌ କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ ନିଜ ଜନ୍ମକଲା ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ ସହ କରିଛି ଦୁଷ୍କର୍ମ। ଏହି  କଥା ଏବେ ସମଗ୍ର ପୁଲିସ୍‌ ଜାତି ପାଇଁ ଏକ କଳଙ୍କ ପାଲଟିଛି।

ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଲିସ୍‌ କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍‌ର ୪୫ ବର୍ଷୀୟା ପତ୍ନୀ ଆଣିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ଗତ ୨୯ ତାରିଖରେ ନିଜ ଘରେ ନିଜ ଜନ୍ମକଲା ନାବାଳିକା ଝିଅ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଛି। ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ଏକଥା କାହା ଆଗରେ ନ କହିବା ପାଇଁ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲା ନୃସଂଶ ବାପା। ଯାହାବି ହେଉ, ନାବାଳିକା ପୀଡ଼ିତା କିନ୍ତୁ ସାହସ ବାନ୍ଧି ଏକଥା ନିଜ ମାଆଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ କହିଥିଲା। ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମାଆ ଏକଥା ଜାଣିବା ପରେ ପୁଲିସ୍‌ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ନାମରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ଲେଖାଇଛନ୍ତି।