PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରେ ଆପଣଙ୍କ ନାଁ ନାହିଁ ? ଏହି ନମ୍ବରରେ ଏସଏମଏସ୍ ପଠାଇ ଚେକ୍ କରିପାରିବେ

starofmysore.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୩: ଏଥର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୭ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୧ ଏପ୍ରିଲରୁ ଆରମ୍ବ ହୋଇ ୧୯ ମେ ୨୦୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବୟସ ୧୮ରୁ ଅଧିକ ତେବେ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଅଧିକାର ଏବଂ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ମଧ୍ଯ । ତେବେ ମତଦାନ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ନାଁ ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ଆସିବା ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ । କିଛି ଲୋକ ଏହା ଜାଣି ମଧ୍ଯ ନାହାନ୍ତି ଯେ ଭୋଟର ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ଅଛି କି ନାହିଁ । ତେବେ Electoralsearch ୱେବସାଇଟ୍ ଓ Voter Helpline ଆପ ବ୍ଯତୀତ ଏସଏମଏସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମଧ୍ଯ ଆପଣ ଏହା ଚେକ୍ କରିପାରିବେ ।ତେବେ ଏହି ସୁବିଧା କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । କିଛି ଦିନ ମଧ୍ଯରେ ଦେଶରେ ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଏସଏମଏସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ତାଲିକାରେ ନିଜ ନାଁ ଚେକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀବାସୀଙ୍କୁ 7738299899 ରେ ଏସଏମଏସ୍ ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ । ଏସଏମଏସ୍ ପାଇଁ ଟାଇପ୍ କରନ୍ତୁ EPIC<space> Voter ID card number ଏବଂ ଏହି 7738299899 ନମ୍ବରରେ ପଠାଇଦିଅନ୍ତୁ  ।

ଏହା ବ୍ଯତୀତ ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରେ ନାଁ ଚେକ୍ କରିବା ପାଇଁ Delhi Election ଆପ ମଧ୍ୟ ବ୍ଯବହାର କରିପାରିବେ । ଭୋଟର ଲିଷ୍ଟରେ ନିଜ ନାଁ ଚେକ୍ କରିବା ପାଇଁ ଭୋଟର୍ସଙ୍କୁ ନିଜ ଭୋଟର କାର୍ଡ ନମ୍ବର କିମ୍ବା ନାଁ ରେଜିଷ୍ଟର କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆପଣ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ନୂଆ ଭୋଟର କାର୍ଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ ମଧ୍ଯ କରିପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭୋଟର କାର୍ଡରେ କିଛି ତୃଟି ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ସଂଶୋଧନ ପାଇଁ ମଧ୍ଯ ଏହି ଆପକୁ ବ୍ଯବହାର କରିପାରିବେ ।