PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

କେବିସି ଲଟେରୀ ନାଁରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଠକେଇ, ସାଇବର ଅପରାଧୀ ଲୁଟି ନେଲେ ୩୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୬।୭:  କେବିସି ଲଟେରୀ ନାଁରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୩୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଲୁଟ୍। ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସିଟିର ସାଇବର କ୍ରାଇମ୍ ପୋଲିସ ରାକେଶ କୁମାରଙ୍କୁ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ପାଟନାରୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଖୈରତାବାଦରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ୨ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏକ ଫୋନ୍‌ କଲ ଆସିଥିଲା। ଫୋନ୍ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ କହିଥିଲା, ସେ କେବିସିରେ ଲଟେରୀ ଜିତିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ବାହାର କରିବାର ପକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ। ଫୋନ୍‌ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବିଭିନ୍ନ ଫି’ ବାବଦରେ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏପରିକି ବ୍ୟାଙ୍କର ମ୍ୟାନେଜର ଭାବରେ ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗର କିଛି ଲୋକ କଥା ହୋଇ ମହିଳାଙ୍କୁ ରାଜି କରାଯାଇଥିଲେ।

ମହିଳା ଜଣକ ଜଣେ ଗୃହିଣୀ। ସେ ଏହି ସାଇବର ଠକଙ୍କ କଥାରେ ପଡି ଲଟେରୀ ଟଙ୍କା ପାଇବା ଆଶାରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଫି’ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ୩୯ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପଠାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା ହୁଏତ ସେ ଠକାମୀର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ସେ ସାଇବର ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ପରେ ପାଟନାରୁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ ମୋଟ ୧୬ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ କରିଥିବା ବେଳେ ୭୩ଟି ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ, ୩୦ଟି ସିନ୍‌, ୧୧ ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ପାସବୁକ୍‌ ଓ ଦୁଇଟି ଚେକବୁକ୍‌ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ଯେ, କେବିସି ନାଁରେ ଲଟେରୀ କିମ୍ବା ନାପଟଲ୍‌ ଲକି ଡ୍ର ସମ୍ପର୍କରେ ଯଦି କେହି ଅଜଣା ଲୋକ କୁହନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କର ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।