PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲମତାପୁଟ : ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଵୋଝେଇ କାର ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ୩ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୨୦ କେ.ଜିର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଛାତ୍ର ଅଟକ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଓ ରୂପାର ଝୁମର ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା କାଙ୍କଡ଼ପାଳ ଗ୍ରାମରେ ବଚସାକୁ ନେଇ ଫାଙ୍କା ଗୁଳିଚାଳନା, ଭୟରେ ଖସିପଡ଼ି ଜଣେ ଆହତ, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ୩ ଖୋକା ଜବତ
  • ||

ପିଓକେରେ ବାୟୁସେନାର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ଜନ୍ମ ନେଲା ଶିଶୁ, ଦମ୍ପତ୍ତି ନାଁ ରଖିଲେ ‘ମିରାଜ’

source:www.amarujala.com

ହଲ୍ଦୱାନୀ ୨୮/୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବୀର ଯବାନଙ୍କ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ସାରା ଦେଶରେ ଖୁସିର ବାତାବରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ସବୁଆଡେ ବାୟୁସେନାଙ୍କ ପରାକ୍ରମ ଓ ଫାଇଟର ପ୍ଲେନ୍ ମିରାଜର ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଲା । ବୁଧବାର ହଲ୍ଦୱାନୀର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମଧ୍ଯ ଦେଶଭକ୍ତିର ରଙ୍ଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଦ୍ୱିପ୍ରହର ପ୍ରାୟ ୧୨ଟା ସମୟରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନମରା ମସଜିଦ୍ ବରେଲୀ ରୋଡର ଜଣେ ଅଧିବାସୀ ପ୍ରିତି ଗୁପ୍ତା ଏକ ପୁତ୍ରସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ । ପିତାମାତା ପିଲାର ନାଁ ରଖିଦେଲେ ‘ମିରାଜ’ ।

source:www.amarujala.com

ଦେବଭୂମି ଉଦ୍ଯୋଗ ବ୍ଯାପାର ମଣ୍ଡଲ ଜିଲ୍ଲା ମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ଗୁପ୍ତା କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା ଯେଉଁଭଳି ମିରାଜ ଫାଇଟର ପ୍ଲେନ୍ ମାଧ୍ଯମରେ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ପାନେ ଚଖାଇଲେ, ସେହି ସମୟରେ ସବୁ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନୀ ଖୁସିରେ ଫାଟି ପଡୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନର ଜନକ ହେଲେ । ତେଣୁ ସେ ପୁତ୍ରର ନାଁ ରଖିଦେଲେ ମିରାଜ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦେଶସେବାଠାରୁ ବଡ ସେବା ଆଉ କିଛି ନାହିଁ । ସେ ନିଜ ପୁଅକୁ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଦେବେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର