PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ଯଦି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ବ ହେବ ତେବେ କାହା କଣ୍ଟ୍ରୋଲରେ ରହିବନି, ନା ମୋଦିଙ୍କର ନା ମୋର: ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍

source:aajtak.intoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍ ଏହି ତିକ୍ତତା ମଧ୍ଯରେ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏକ ପ୍ରେସ୍ କନଫରେନ୍ସ କରି ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ପୁଣି ଆଲୋଚନା ପ୍ରସ୍ତାବ ଭାରତକୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ବ ହେବା ପରେ କେବେ ଶେଷ ହେବ ଏହା ସ୍ଥିର କରିବା କାହା ହାତରେ ରହିବନି ।

ଇମ୍ରାନ୍ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧ କିଛି ମାସ ମଧ୍ଯରେ ଶେଷ ହୋଇଥାନ୍ତା ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ଲାଗିଗଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯୁଦ୍ଧରେ ହିଟଲର୍ ଭାବିଥିଲା ଯେ ସେ ଋଷକୁ ପରାସ୍ତ କରିଦେବ କିନ୍ତୁ ତାକୁ ମୁହଁତୋଡ ଜବାବ ମିଳିଥିଲା । ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେଲେ କେତେ ଦୂର ଯିବ ତାହା କିଛି କହିହେବନି ।  

ପାକିସ୍ତାନ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇତିହାସ କହୁଛି ଯୁଦ୍ଧରେ ଆମେ ପରସ୍ପରର ଶକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆକଳନ କରିପାରିବାନି । ଯେଉଁ ଅସ୍ତ୍ର ଆମ ପାଖରେ ଅଛି ତୁମ ପାଖରେ ମଧ୍ଯ ଅଛି । ତେଣୁ ଯୁଦ୍ଧର ଭବିଷ୍ଯତ କଳ୍ପନା କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଆରମ୍ବ ହେଲା ପରେ ଏହା କେଉଁ ଦିଗକୁ ଯିବ କହିବା ଅସମ୍ଭବ । ଏହା ମୋ କାବୁରେ ରହିବନି କିମ୍ବା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ କାବୁରେ ମଧ୍ୟ ରହିବନି ବୋଲି କହିଲେ ଇମ୍ରାନ୍ । ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛୁ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଭାରତରେ ବାୟୁସେନା କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ଏଥିପାଇଁ ନେଲୁ କାରଣ ଆମେ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ ଯେ ଆମକୁ ମଧ୍ଯ ଜବାବ ଦେଇଆସେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର