PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ବିଶ୍ୱ କପ୍ ୨୦୧୯: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିରୁଦ୍ଧରେ ନିଜ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ୩ ଦିନ ପରେ ପ୍ରାକ୍ଟିସ୍ ମ୍ୟାଚ୍

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୫: ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱ କପ୍  (World Cup 2019) ରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବିଶ୍ୱ କପରେ ଅଭିଯାନ ଆଗାମୀ ମାସରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ୫ ଜୁନରେ ସାଉଥ୍ ଆଫ୍ରିକା ସହିତ ଲଢିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ୨ଟି ଅଭ୍ଯାସ ମ୍ଯାଚ୍ ଖେଳିବ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏହି ୨ ମ୍ୟାଚର ବହୁତ ବଡ ଭୂମିକା ରହିଛି । କାରଣ ଏହି ୨ ମ୍ଯାଚ୍ ଖେଳି ବିରାଟ କୋହଲି ନିଜ ପ୍ଲେଇଂ XI ଫାଇନଲ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଭାରତକୁ ୨ଟି ଅଭ୍ଯାସ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ନ୍ଯୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓ ବାଲାଂଦଶ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ । ଶନିବାର ଅର୍ଥାତ୍ ମେ ୨୫ରେ ଭାରତ ଓ ନ୍ଯୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ । ଏହା ପରେ ମେ ୨୮ରେ ବାଲାଂଦେଶର ଟିମ୍ ଭାରତ ସହିତ ଲଢିବ । ନ୍ଯୁଜିଲାଣ୍ଡର ରସ୍ ଟେଲର ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଭ୍ଯାସ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ତାଙ୍କ ଟିମକୁ ବିଶ୍ୱ କପ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଆଇସିସି ଅନୁସାରେ ଟେଲର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମେ ୨୫ ପାଇଁ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ଏକ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହେବ ।

ବିଶ୍ୱ କପରେ ଆଇସିସି ୧୯୯୨ ର ଫର୍ମାଟ୍ ଆପଣାଇଲା ଯେଉଁଥିରେ ସମସ୍ତ ୧୦ ଟିମ୍ ରାଉଣ୍ଡ ରବିନ୍ ଆଧାରରେ ପରସ୍ପର ସହିତ ଖେଳିବେ । ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଟପରେ ରହୁଥିବା ୪ ଟିମ୍ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ଟେଲର ଏହି ଫର୍ମାଟର ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥିରେ ସମସ୍ତେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ୧୯୯୨ ଭଳି ଏବଂ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷକ ଏବଂ ସଠିକ୍ ମଧ୍ଯ ।

ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲ୍ଡକପ ୨୦୧୯ରେ ୫ ଜୁନରେ ନିଜ ପ୍ରଥମ ମ୍ଯାଚ୍ ସାଉଥ୍ ଆଫ୍ରିକା ସହିତ ଖେଳିବ । ଏହି ୱାର୍ଲ୍ଡ କପରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଆୱାର୍ଡ ଜିତିବା ଭାରତର ଲକ୍ଷ୍ଯ ରହିବ । ଭାରତ ପୂର୍ବରୁ ୧୯୮୩ ଓ ୨୦୧୧ରେ ବିଶ୍ୱ କପ୍ ଜିତିସାରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର