PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ଆଗରେ ଲାଗିଲା ତିନି ରଥ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ରଥଟଣାବେଳେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା କଲା ପିଶାଚ ସ୍ଵାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ନିଅଣ୍ଟିଆ ଜୁନ, ଆସୁଛି ଦୁଇଟି ଲଘୁଚାପ, ୪ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସୁଦର୍ଶନଙ୍କ ବାଲୁକାକଳା ରେକର୍ଡ, ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ତିଆରି କଲେ ୧୨୫ ବାଲି ରଥ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢ଼ିଲା କରୋନା, ୨୦୦ ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଧାରେ ରହିଗଲା ପୁରୀ ଯାତ୍ରା, ରଥଯାତ୍ରାରେ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଆଜି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ

୧୨ା୬(ଏଜେନ୍ସି): ଭାରତ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଆଜି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛି । ଓପନର ଶିଖର ଧାୱନ ଆହତ ହେବା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ହୋଇ ଉଭା ହୋଇଛି । ତଥାପି ଦଳ କାଲି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିଛି । ନଟିଂହାମ୍‌ରେ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି । ସୋମବାର ଦିନ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଭ୍ୟାସ କରିପାରି ନଥିଲା । ଆସନ୍ତାକାଲି ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଭାରତ ପ୍ରଥମ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଯଥାକ୍ରମେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ହରାଇ ସାରିଛି । ସେହିଭଳି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଖେଳି ସାରିଥିବା ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ବାଂଲାଦେଶ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ପଏଣ୍ଟ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଉଭୟ ଦଳ ପୂର୍ବରୁ ୭ ଥର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତିଥିବାବେଳେ ଭାରତ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ଭାରତ ବିଜୟୀ ହୋଇ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ (୪-୪) ସ୍ଥିତି ବରାବର କରିବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ ରଖିଛି ।

ଆସନ୍ତା କାଲିର ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଟ୍ରେଣ୍ଟବ୍ରିଜ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍‌ର ପିଚ୍‌ ପେସ୍‌ ବୋଲରଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ନିଶ୍ଚିତ ଥିବାରୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ । କେବଳ ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ ନୁହନ୍ତି, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳରେ ଲୋକି ଫର୍ଗୁସନ୍‌, ଜିମ୍ମି ନୀଶମ ଓ ମାଟ୍‌ ହେନରୀଙ୍କ ଭଳି ଦକ୍ଷ ପେସ ବୋଲର ରହିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ଦଳରେ ଦକ୍ଷ ପେସ୍‌ ବୋଲର ରହିଛନ୍ତି । ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପେସ୍‌ ବିଭାଗରେ ବିଭିନ୍ନତା ରହିଛି । ହେଲେ ଭାରତର ସ୍ପିନ ବାହିନୀ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ୱିକେଟ୍‌ ହାତେଇବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି


ଶିଖର ଧାୱନ ଆହତ ହୋଇ ବାଦ ପଡ଼ିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ପାଳି ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ୪ନଂ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଦିନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଓ ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେବ । ହେଲେ ପିଚ୍‌କୁ ଦେଇ ଭାରତ ଅତିରିକ୍ତ ପେସ୍‌ ବୋଲର ନେଇ ଖେଳିଲେ ମହମ୍ମଦ ସାମି ଏକାଦଶରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର