PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ ଆରୋନ୍‌ ଫିଞ୍ଚ, ଏବେ ବି ତାଙ୍କ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଅତୁଟ
  • ||
  • ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିହେଲେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଓ କିଆରା, ସୂର୍ଯ୍ୟଗଡ ପ୍ୟାଲେସ୍‌ରେ ହେଲା ବାହାଘର
  • ||
  • କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ କାମରାନ ଆକମଲ, ୨୦୧୭ ପରଠୁ ମିଳୁନଥିଲା ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ତୁର୍କୀରେ ଜରୁରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଭୂମିକମ୍ପରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • କଟକ: କଟକରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ରେଡ୍, ଲିଙ୍ଗରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ପଞ୍ଚମୁଖୀ ସାନିଟାରି ଦୋକାନରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ଚଢ଼ଉ ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା JEE(ମେନ୍) ରେଜଲ୍ଟ, ଆଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଜାଣିପାରିବେ ଫଳ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବୁଧବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକ ଲାଗି, ଦର୍ଶନ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଖୁଦେଖୁ ଜଳିଗଲା ଏଟିଏମ୍, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ୍‌ ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରେମ-ପ୍ରତାରଣା ମାମଲା: ୭ ଘଣ୍ଟା ଧରି ସୋମାଲିକାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ, ବିଜୟ ଶଙ୍କର ନିରବ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବେ ଅଭିନେତା ପିଣ୍ଟୁ ନନ୍ଦ, କରାଯିବ ଲିଭର ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସପ୍ତାହ, ଗୋଲାପ ମହକରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପ୍ରେମ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କଲବଲ କରିବ ଖରା, ରାତି ତାପମାତ୍ରା ଆହୁରି ବଢ଼ିବ: ଉପକୂଳରେ ୩ଡିଗ୍ରୀ ବଢ଼ିବ
  • ||

ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ୯୦ ରନରେ ଧୂଳି ଚାଟିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ, କ୍ଲିନ୍‌ ସ୍ବିପ୍‌ ସହ ODI ରାଙ୍କିଂ ଶୀର୍ଷରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ

ଇନ୍ଦୋର ୨୪/ ୦୧: ଭାରତ ଏବେ ଦିନିକିଆରେ ବିଶ୍ବର ଏକ ନମ୍ବର ଦଳ । ଇନ୍ଦୋରରେ ଜାରି ରହିଥିବା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୯୦ ରନ୍‌ରେ ଧୂଳି ଚଟାଇଛି ଘରୋଇ ଦଳ । ଏଥି ସହିତ ୩ ଟିକିଆ ଓ୍ବାନ୍‌ଡେ’ ସିରିଜ୍‌କୁ ୩-୦ରେ କ୍ଲିନ୍‌ ସ୍ବିପ୍‌ କରିଛି ଭାରତ । ୩୮୬ ରନର ବିଶାଳ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପିଛା କରିବାକୁ ଯାଇ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଟିମ୍‌ ୪୧.୨ ଓଭରରେ ୨୯୫ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଛି । ପ୍ରଥମେ ଓପନରଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ଇନିଂସ ଏବଂ ପରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର ଓ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ବିଚକ୍ଷଣ ବୋଲିଂ ଯୋଗୁ ସହଜ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି ମେନ୍‌ ଇନ୍‌ ବ୍ଲୁ । ଏଥି ସହିତ ଦିନିକିଆ ରାଙ୍କିଂରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଶୀର୍ଷକୁ ଚାଲିଯାଇଛି ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଓପନର ଫିନ୍‌ ଆଲେନ୍‌ ଖାତା ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବଲରେ କ୍ଲିନ୍‌ ବୋଲ୍ଡ ହୋଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟତମ ଓପନର୍‌ ଡେଭୋନ୍‌ କୋନଓ୍ବେଙ୍କ ଦର୍ଶନୀୟ ଶତକ ସତ୍ତ୍ବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିଜୟୀ ହୋଇପାରିନାହିଁ । କୋନଓ୍ବେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ୧୦୦ ବଲ ଖେଳି ୧୨ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୮ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ୧୩୮ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ସେହିଭଳି ହେନରୀ ନିକୋଲସ୍‌ ୪୨ରନ, ଡାରିଲ ମିଚେଲ ୨୪ରନ, ଅଧିନାୟକ ଟମ୍‌ ଲାଥାମ୍‌ ୦ରନ, ଗ୍ଲେନ୍‌ ଫିଲିପ୍ସ ୫ରନ, ମିଚେଲ୍‌ ବ୍ରେସଓ୍ବେଲ ୨୬ରନ, ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍‌ ୩୪ରନ, ଲୋକି ଫର୍ଗ୍ୟୁସନ୍‌ ୭ରନ ଏବଂ ଜାକୋବ୍‌ ଡଫି ୦ ରନ୍ କରି ଆଉଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ବ୍ଲେୟର ଟିକନର୍‌ ୦ରନ କରି ଅପରାଜିତ ଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ ଏହି ଖବର: ହକି ବିଶ୍ବକପ୍‌ ୨୦୨୩: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ହରାଇ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ବେଲଜିୟମ

ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର ୬ ଓଭରରେ ୪୫ ରନ ଦେଇ ୩ଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେବା ସହିତ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୯ ଓଭରରେ ୬୨ରନ ଦେଇ ୩ଟି, ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୬ ଓଭରରେ ୩୭ରନ ୧ ଓ୍ବିକେଟ୍, ଓ୍ବାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର ୬ ଓଭରରେ ୪୯ରନ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ ୭ ଓଭରରେ ୫୨ରନ ୧ ଓ୍ବିକେଟ୍, ଯୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ୭.୨ ଓଭରରେ ୪୩ରନ ଦେଇ ଦୁଇଟି ଓ୍ବିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି । ପୂରା ସିରିଜର ଦମଦାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୩ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୩୬୦ ରନ କରିଥିବା ଶୁଭମାନ ଗିଲ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ସିରିଜ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି ।