PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ବାଲାକୋଟ୍ ଆକ୍ରମଣ: ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ବୋମା ଟାର୍ଗେଟ ଧ୍ବଂସ କରିଛି, ଉପଗ୍ରହ ଫଟୋ ଓ ଦସ୍ତାବିଜ ଦାଖଲର ପ୍ରମାଣ ଦେଲା ବାୟୁସେନା

ନୂଆଦିଳ୍ଲୀ,୭।୩: ପାକିସ୍ତାନର ବାଲାକୋଟ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ କରି ଜୈସ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନର ଯେଉଁ ଶିବିରକୁ ଧ୍ବଂସ କରିଥିଲା ସେ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ଉପଗ୍ରହ ଫଟୋ ଆଜି ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛି। କେତେକ ବିଦେଶୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣ ଆଦୌ ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି କହିବା ପରେ ବାୟୁସେନା ଏ ବାବଦରେ ପ୍ରମାଣ ସରକାରଙ୍କୁ ଦେଇଛି।

 ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ସ୍ପାଇସ୍‌-୨୦୦୦ ବୋମା ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା ଯାହାକି ଛାତ କଣା କରି ଭିତରେ ପଶିଥାଏ ଏବଂ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟାଇଥାଏ। ବାୟୁସେନାର ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କିଭଳି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ସେ ବାବଦ ଫଟୋ ଏବଂ କେତେକ ଗୋପନୀୟ ସୂଚନା ସମ୍ବଳିତ ୧୨ ପୃଷ୍ଠାର ଦସ୍ତାବିଜ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ବୋମାରୁ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ ଧ୍ବଂସ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି ବୋଲି ବାୟୁସେନା କହିଛି। ତେବେ ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ସାର୍ବଜନନୀନ କରାଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ହିଁ ନିର୍ଭର କରୁଛି।

ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଦାବି ହେଉଥିବା ବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି ଏବଂ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବୋମା କେବଳ ଗଛ ଏବଂ ଖୋଲା ପଡ଼ିଆରେ ପଡ଼ିଛି ବୋଲି ଦାବି କରିଛି। କେତେକ ବିଦେଶୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନର ଯୁକ୍ତିକୁ ସମର୍ଥନ କରି ରିପୋର୍ଟ ଛାପିବା ପରେ ଭାରତରେ ବିରୋଧୀ ଦଳମାନେ ମଧ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର