PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଭାରତ ସୀମାକୁ ପଶିଆସିଥିଲା ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ୍, ଗୋଟିଏ ଏଫ୍-୧୬କୁ ଖସାଇଲା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା

source:www.businesstoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ଭାରତୀୟ ବାୟୁସୀମାକୁ ପଶିଆସିଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ବିମାନଗୁଡିକ ମଧ୍ଯରୁ ଗୋଟିଏ ଏଫ-୧୬କୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଲାମ ସେକ୍ଟରରେ ଖସାଇଦେଇଛନ୍ତି । ବିମାନଟି ଖସିବା ସମୟରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ୍ ପାରାଚ୍ଯୁଟରେ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ୍ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସୀମା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିଲା । ପାକ୍ ବିମାନ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ନୌଶେରା ସେକ୍ଟରର ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା  । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ହାଇଆଲର୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି । ବାୟୁସେନାକୁ ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ହରକତ ଦେଖି ବମ୍ ପକାଇବାର ମଧ୍ଯ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଅବଶ୍ଯ ଭୀମବର ଓ ଲାମରେ ୩ଟି ପାକ୍ ଜେଟ୍ ସୀମା କ୍ଷେତ୍ର ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଭାରତର କଡା ଜବାବରେ ଫେରିଯାଇଥିଲେ ।  

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଫେରିଯାଇଥିବା ପାକ୍ ବିମାନ କିଛି ବମ୍ ମଧ୍ଯ ପକାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କୌଣସି ବି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନି । କହିରଖୁଛୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହଙ୍କ ଅଧ୍ଯକ୍ଷତାରେ ହାଇଲେବଲ ବୈଠକ ଚାଲୁରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଏନଏସଏ ଅଜିତ୍ ଡୋଭାଲ, ଗୃହ ସଚିବ ଅନିଲ ଗୌବା, ର ଓ ଆଇବିର ପ୍ରମୁଖ ମଧ୍ଯ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର