PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଧାର୍ମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୫ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର…
  • ||
  • HSRP ମାମଲା : ୧,୨,୩ ଏବଂ ୪ ନମ୍ଵର ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ମାସ ସମୟ ସୀମା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ କୁଲତା ସମାଜର ଧର୍ମଶାଳା, ସୁନାମୁହିଁରେ ୧ ଏକର ଜାଗା ଓ ୩ କୋଟି ମଞ୍ଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ମୈଦଲପୁର : ବନ୍ଧୁକ ମରାମତି ବେଳେ ଗୁଳି ଫୁଟି ୪ ଆହତ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ପରିଚୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରେଢ଼ାଖୋଲ : ଔଷଧ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଧକ୍କାରେ ୪ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଚୂରମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ATM ଭିତରେ ପଶିଲା ନାଗ, ଦେଢ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ସ୍ନେକ୍ ହେଲ୍ପଲାଇନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସାମୁଦ୍ରିକ ବାୟୁ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ରାତ୍ରି ତାପମାତ୍ରା ସ୍ୱାଭାବିକ ଠାରୁ ଅଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ନାରାୟଣପାଟଣା : ଝାଙ୍କିରିକାରିଲି ଗାଁ ପାହାଡ଼ରେ ମାତିଛି ମହାବଳ, ପୁଣି ଏକ ଛେଳିକୁ ମାରି ଖାଇଲା ବାଘ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଧାନ ଖଳାରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ବର୍ଷକର ଅମଳ ଫସଲ
  • ||

ଆଜିଠୁ ଭାରତ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା: ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୭ ରାଷ୍ଟ୍ରର ଅନ୍ୟନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଜାନୁଆରୀ ୨୫ରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଭାରତ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ମେଗା ବାଣିଜ୍ୟ ମେଳା ଓ ହୋମ୍‌ ଡେକର୍‌ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ । ଜନତା ମଇଦାନଠାରେ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୪ ଯାଏଁ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଏହି ଦ୍ୱୈତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀକୁ ନାଲ୍‌କୋ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡ. ତପନ କୁମାର ଚାନ୍ଦ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ।
ରିଅଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ନିର୍ମାତା ସଂଘ (ରେଡା), ଉତ୍କଳ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍‌ କମର୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି (ୟୁସିସିଆଇ), ବେଙ୍ଗଲ ଚାମ୍ବର ଅଫ୍‌ କମର୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି (ବିସିସିଆଇ) ଓ ଜିଏସ୍‌ ମାର୍କେଟିଂ ଆସୋସିଏଟ୍‌ସ ମିଳିତ ଭାବେ ଏହି ମେଳାକୁ ଆୟୋଜନ କରୁଛନ୍ତି । ଗୁରୁବାର ଏ ଉପଲକ୍ଷେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରେଡା ସଭାପତି ତପନ କୁମାର ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଏହି ମେଳାରେ ଭାରତର ୧୪ଟି ରାଜ୍ୟ ଭାଗ ନେବେ । ସେହିଭଳି ଭାରତ ସମେତ ମୋଟ୍‌ ୭ଟି ରାଷ୍ଟ୍ରର ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିନିଧି ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ସେମାନଙ୍କ ଅନନ୍ୟ ଉôପାଦକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ । ବାଂଲାଦେଶ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମେଳାର କଣ୍ଟ୍ରି ପାର୍ଟନର ଥିବା ବେଳେ ଥାଇଲାଣ୍ଡ, ତୁର୍କୀ, ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନିଜର ଉôପାଦ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ମୋଟ୍‌ ୩୩୦ଟି ଷ୍ଟଲ୍‌ ପଡ଼ିବ । ଏ ଅବସରରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୟୁସିସିଆଇ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାଜେନ୍‌ ପାଢ଼ି, ରେଡା ସମ୍ପାଦକ ଜିତୁ ସିଂହ ଓ ଅଶୋକ ଚିଞ୍ଚେଲା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।