PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରି ସହରରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଉଛି କୁଳଡିହା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ଜର୍ମାନୀ , ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୪-୩ ଗୋଲରେ ହରାଇଲା ଜର୍ମାନୀ
  • ||
  • ଦିନ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଲା ଚୋର : ଲୁଟି ନେଲା ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସୁନାଗହଣା, ନଗଦ ୧ଲକ୍ଷ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଗୋଟିଏ ରିପୋର୍ଟରେ ଦୋହଲି ଗଲା ଆଦାନୀଙ୍କ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ , କୋଟିପତିଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ଖସି ରହିଲେ ୭ମ ନମ୍ୱରରେ
  • ||

କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସକୁ ନେଇ ଇସ୍ରାଏଲ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତାଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପରେ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ: ‘ତାଙ୍କୁ ଲଜ୍ଜା ଲାଗିବା କଥା’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/ ୧୧: ଐତିହାସିକ ଚଳଚିତ୍ର ‘ଦ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସ’କୁ ନେଇ ଇସ୍ରାଏଲର ଜଣେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେବା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (IFFI)ରେ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସକୁ ଏକ ପ୍ରୋପାଗଣ୍ଡା ଏବଂ ଅଶ୍ଳୀଳ ଚଳଚିତ୍ର ବୋଲି କହିଥିଲେ ଇସ୍ରାଏଲ ଚଳଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା । ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପରେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଉଠିଥିଲା ପଡିଥିଲା । ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହାକୁ ନେଇ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି ଇସ୍ରାଏଲ।

ଇସ୍ରାଏଲ ଆମ୍ବାସଡର (ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ) ଇନଭୋ ନଓର୍ ଗିଲୋନ୍‌ ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତକୁ କ୍ଷମା ମାଗିବା ସହିତ ଟ୍ବିଟ୍‌ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଚଳଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ନାଡାଭ୍‌ ଲାପିଡ୍‌ ସୋମବାର ଗୋଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସକୁ ସମାଲୋଚନା କରିବା ସହିତ ଏହା ଏକ ପ୍ରୋପାଗଣ୍ଡା ଏବଂ ଅଶ୍ଳୀଳ ଚଳଚିତ୍ର ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ତେବେ ନିଜ ଦେଶର ହୋଷ୍ଟ ନାଡାଭ୍‌ ଲାପିଡ୍‌ ଏପରି ବୟାନକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ନିସର୍ତ୍ତ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି ଇସ୍ରାଏଲ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଇନଭୋ ନାଓର୍ ଗିଲୋନ୍‌ । ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ଗିଲୋନ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ‘ଦ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସ ଭଳି ଐତିହାସିକ ଚଳଚିତ୍ରକୁ ନେଇ ଇସ୍ରାଏଲ ଚଳଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ନାଡାଭ୍‌ ଲାପିଡ୍‌ଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନରେ ଆମେ ଦୁଃଖିତ । ଏଭଳି ବୟାନ ଆଦୌ ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ । ଏଭଳି ବୟାନକୁ ମୁଁ ଦୃଢ ନିନ୍ଦା କରୁଛି । କାଶ୍ମୀର ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଏହି ଚଳଚିତ୍ର ତିଆରି ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆମ ଦେଶର ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଏଭଳି ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ଲଜ୍ଜାଜନକ । ତାଙ୍କୁ ଲାଜ ଲାଗିବା କଥା’।

ଇସ୍ରାଏଲ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ନାଡାଭ୍‌ ଲାପିଡ୍‌ଙ୍କ ଏଭଳି ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ପରେ ଉଠୁଛି ପଡୁଛି ବଲିଉଡ । ଦ କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ୍ସ ନିର୍ମାତା ବିବେକ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭେଟେରାନ୍‌ କଳାକାର ଅନୁପମ ଖେର ମଧ୍ୟ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ବିବାଦୀୟ ବୟାନକୁ ନେଇ ପୂରା ବଲିଉଡ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇଉଠିବା ପରେ ଅନୁପମ ଖେରଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଭେଟି କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି ଇସ୍ରାଏଲ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଇନଭୋ ନାଓର୍ ଗିଲୋନ୍‌।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର