PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମିଳିବ ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା
  • ||
  • ମହିଳା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଆଜି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ ଭାରତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭଦ୍ରକରେ ଦୁଇ କିନ୍ନର ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ: ୫ ଜଣ ଗୁରୁତର, ୪ ଅଟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଥରଗାଡ଼ିଆରେ ଅଦ୍ଭୂତ ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ, ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଲାଗିଲା ଭିଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୪୬ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||

ପୁଲୱାମାରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ୫ ଯବାନ ଆହତ

ପୁଲୱାମା ୧୭/୬: ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଆତଙ୍କୀ ଆଇଇଡି ବ୍ଲାଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଆର୍ମିର ୪୪ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ୍ସକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଛି । ଏହି ହମଲାରେ ସେନାର ୫ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପୁଲୱାମାର ଅରିହଲ ଗାଁର ଅରିହଲ-ଲସିପୁରା ରୋଡରେ ହୋଇଛି । ସେନା ଓ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ଭାରି ମାତ୍ରାରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ମଧ୍ଯ ହୋଇଛି । କହିରଖୁଛୁ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରରେ ଦିନେ ପୂର୍ବରୁ ଆଇଇଡି ହମଲାର ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ଯ ବଢାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଲୱାମାରେ ଆକ୍ରମଣର ଧମକ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାରତ ଓ ଆମେରିକାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆତଙ୍କୀ ଜାକିର୍ ମୁସାର ହତ୍ଯାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବା ପାଇଁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ଓ ଆମେରିକାକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା ଯେ ପୁଣି ଆଇଡି ଆଟାକ୍ ହୋଇପାରେ । ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା । ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ସମସ୍ତ ସୁରକ୍ଷାବଳ ସତର୍କ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସୂଚନା ଥିଲା ଯେ ସାଉଥ୍ କଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ହୋଇପାରେ । କହିରଖୁଛୁ ୧୪ ଫେବୃୟାରୀରେ ପୁଲୱାମାରେ ଏକ ବଡ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ହୋଇଥିଲା । କାର୍ ସୁସାଇଡ୍ ବମ୍ ମାଧ୍ଯମରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରାଯାଇଥିଲା । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗରେ ଏକ ବଡ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ହୋଇଥିଲା । ଆତଙ୍କୀ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ହମଲା କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସିଆରପିଏଫର ୫ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର