PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର : ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲାଞ୍ଚୁଆ କୃଷି ଅଧିକାରୀ, ଲାଇସେନ୍ସ ବାତିଲ କରିବାକୁ ଧମକ ଦେଇ ସାର ଡିଲରଙ୍କ ଠାରୁ ନେଉଥିଲେ ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଏଥର ହେବନି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପରେଡ, ଭାଗ ନେବେନି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବତୀ, ବ୍ଲୁଫ୍ଲାଗ୍ ବିଚ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୁଜୁମରା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହି ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ଘଉଡ଼ାଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ଫୁଟିଗଲା ବାଣ
  • ||
  • ବିହାରରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ଏନ୍‌ଡିଏ ମେଣ୍ଟ: ଅଲଗା ହେଲା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁର ରାସ୍ତା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ନୀତୀଶ
  • ||

ସୀମାରେ ତିକ୍ତତା ବଢିବା ପରେ ୮ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ: ବଢିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଫେରିଆସିଲା ଇଣ୍ଡିଗୋ ଓ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍

source;www.tribuneindia.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୨: ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ସୀମାରେ ଚାଲିଥିବା ତିକ୍ତତା ଯୋଗୁଁ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ଏୟାରପୋର୍ଟ୍ସରେ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।  କଶ୍ମୀର ଯାଉଥିବା ଭାରତୀୟ କମର୍ସିଆଲ ଉଡାଣକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । ଇଣ୍ଡିଗୋ ଓ ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟକୁ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜମ୍ମୁ, ଲେହ ଓ ଶ୍ରୀନଗରରେ ସବୁ ପ୍ରକାର କମର୍ସିଆଲ ଉଡାଣକୁ ଅନିଶ୍ଚିତକାଳ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ପଞ୍ଜାବ, ଚଣ୍ଡିଗଡ, ଅମୃତସର ଓ ପଠାନକୋଟରେ ମଧ୍ଯ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ଉପରୋ ରୋକ୍ ଲଗାଯାଇଛି ।

ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଦେହରାଡୁନ୍ ଜୋଲିଗ୍ରାଣ୍ଟ ଓ ହିମାଚଳର କାଙ୍ଗଡାର ଗଗ୍ଗଲ ଏୟାରପୋର୍ଟ(ଧର୍ମଶାଳା ଯିବାପାଇଁ ଏହି ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ପଡିଥାଏ)କୁ ମଧ୍ଯ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି । କହିରଖୁଛୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଜେଟ୍ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସୀମା ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ କରିଥିଲା । ପାକ୍ ବିମାନ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ନୌଶେରା ସେକ୍ଟରର ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଭାରତର କଡା ଜବାବରେ ଫେରିଯାଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର