PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଆନ୍ଦୋଳନରେ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ, ୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଜନପଥ ବନ୍ଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଆଜି ପୁଣି ଅଣନିଶ୍ୱାସୀ ହୋଇପଡିଛି ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଛକ । ଗୋଟିଏ ଓଳି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଜାମରେ ଫସିଯାଇଥିଲେ ରାଜଧାନୀବାସୀ । ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଜନପଥରେ ଚକାଜାମ ହୋଇଥିଲା । ଟ୍ରାଫିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ରାଜଧାନୀର ଏହି ପ୍ରମୁଖ ଛକ । ଦୁର୍ଦଶା ସେତିକିରେ ଥମିନଥିଲା, ଟ୍ରାଫିକ ଜାମରେ ଫସିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିଥିଲା ।
ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ଆଜି ପାଖ।।ପାଖି ୭ରୁ ଅଧିକ ସଂଗଠନ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଥିଲା । ସମସ୍ତ ସଂଘର ହଜାର ହଜାର ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ରେଳଷ୍ଟେସନ ପଟୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ପହଞ୍ଚୁଥିଲେ । ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ଯାଏଁ ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିଲା । ଫଳରେ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟନର ଗୋଲେଇ ଛକରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ ଦେଖାଦେଇଥିଲା । ପ୍ରତି ସଂଘର ଶୋଭାଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଉଭୟ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଅଧଘଣ୍ଟାଏ ଧରି ଗାଡିମଟର ଅଟକି ରହୁଥିଲା ।
ଆଜି ଜୀବିକା ମିଶନ ଏମ୍‌ବିକେ ଓ ସିଆର୍‌ପିର ମହିଳାଙ୍କ ସଂଘ ସବୁଠୁ ବଡ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିଥିଲା । ହଜାର ହଜାର ମହିଳା ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରିଥିଲେ । ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରୁ ୨ ଯାଏଁ ଜନପଥକୁ ପୁରା କବଜା କରିନେଇଥିଲେ । ରାସ୍ତାର ଏପାଖ ସେପାଖରେ କାହାରିକୁ ଛାଡିନଥିଲେ । କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ସାମ୍ନାରେ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତାଉପରେ ବସିରହି ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଗାଡିମଟରଗୁଡିକ ରାଜମହଲରୁ ଏଜି ଛକ ଦେଇ ରାମମନ୍ଦିର ରାସ୍ତାରେ ବାହାରିଥିଲେ । ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ପର୍ବରେ ଲୋୟର ପିଏମ୍‌ଜିରେ ଥିବା କ୍ୱାଟର୍ସ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ହାଲତ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଥିଲା । ଦିନ ତମାମ ଗୃହବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିବା ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିଲା ।