PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ହେଲା ଅମୁଲ ଓ ମଦର ଡାଏରୀ କ୍ଷୀର ଦାମ୍, ଲିଟର ପ୍ରତି ବଢିଲା ୨ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ୩୯ ଜଣ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ବସ୍‌ ନଦୀରେ ଖସିଲା, ୭ ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ହେମଗିର ବ୍ଲକ, ଭାଙ୍ଗିଗଲା ୧୨ ଘର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସରକାର, ୭ଦିନ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ- ଏସଆରସି
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ନୟାଗଡ଼ର ୩୦ଟି ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ନିକଟରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀରେ ବନ୍ୟା, ଧାମନଗର ଓ ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକର ୩୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗାଁ ଜଳବନ୍ଦୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୫୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, ମାଆ ସମ୍ମୁଖରେ ପୁଅକୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ମୋଦି କହିଲେ କରାଚିବାସୀ ବି ପାଇବେ ‘ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନା’ର ଲାଭ

source:zeenews.india.com

ଜାମନଗର ୪/୩: ପାକିସ୍ତାନର କରାଚିବାସୀ ମଧ୍ଯ ଏଥର ପାଇବେ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନାର ଲାଭ । ଆଜ୍ଞା ହଁ । ଠିକ୍ ପଢିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନର କରାଚିବାସୀ ପାଇବେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନାର ଲାଭ । ନିଜେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏହା କହିଛନ୍ତି । କଥାଟା ଟିକିଏ ଖଟା ଲାଗୁଛି ବୋଧେ । ତେବେ ତାହା ପାକିସ୍ତାନର କରାଚି ନୁହେଁ, କେରଳର କୋଚ୍ଚି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁଲରେ କୋଚ୍ଚିକୁ କରାଚି ବୋଲି କହିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ସଂଶୋଧନ ମଧ୍ୟ କରିଦେଲେ ।

୨ ଦିନିଆ ଗୁଜରାତ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ଆଜି ଜାମନଗରରେ ଅଭିଭାଷଣ ଦେଉଥିବା ସମୟରେ ସେ ଭୁଲରେ କୋଚ୍ଚିକୁ କରାଚି କହିଦେଲେ ଏବଂ ପରେ ସଂଶୋଧନ କରି କହିଲେ ଯେ ‘କଣ କରିବି, ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ମୁଣ୍ଡରେ ପଶିଛି ।’  ମୋଦି ସଭାରେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ ଯୋଜନାରେ ଯଦି ଜାମନଗରର କୌଣସି ବାସିନ୍ଦା ଭୋପାଳ ଯାଇଛି ଏବଂ ରୋଗରେ ପଡି ଯାଉଛି ତେବେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାକୁ ଜାମନଗର ଫେରିବା ଆବଶ୍ଯକ ନାହିଁ । ଯଦି ସେ ନିଜ କାର୍ଡ(ଆୟୁଷ୍ମାନ ଭାରତ କାର୍ଡ) ଦେଖାଇବ ତେବେ କୋଲକାତାରୁ ଆରମ୍ବ କରି କରାଚି ମଧ୍ୟରେ କେଉଁଠି ବି ଚିକିତ୍ସା କରାଇ ପାରିବ ।’

ଏହାପରେ ତୁରନ୍ତ ସେ ନିଜକୁ ସମ୍ଭାଳି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ, ‘କରାଚି ନୁହେଁ, କୋଚ୍ଚି । ମୁଣ୍ଡରେ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପଶିଛି, ଖାଲି ତାରି କଥା ମନେ ପଡୁଛି ।’  ଏହା ପରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ତାହା(ପାକିସ୍ତାନରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍) ମଧ୍ଯ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ଆବଶ୍ଯକ ଥିଲା କି ନାହିଁ ?’’ ଭିଡ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲା ଯେ ‘ହଁ’ । ମୋଦି ଆଜି(ସୋମବାର) ବାନ୍ଦ୍ରା-ଜାମନଗର ହମସଫର ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ସବୁଜ ପତାକା ଦେଖାଇବା ସହିତ ଅନେକ ବିକାଶ ମୂଳକ ଯୋଜନା ମଧ୍ଯ ଆରମ୍ବ କରିଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର