PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା ସାଲେଭଟା ଛକରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି, ହେଲିକପ୍ଟର ଉଡାଣ ଭରିବା କ୍ଷଣି ମଝି ଆକାଶରେ ଦେଖାଗଲା କଳା ବେଲୁନ୍, ୪ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଭିତରକୁ ଧସେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ପୋଲିସ-ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଉଦ୍ୟାନବନ୍ଧ କ୍ରିଷ୍ଣା ଛକରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ୍ ମନମୁଣ୍ଡା ରେଞ୍ଜ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରତାଖଣ୍ଡି ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫାଶରେ ପଡ଼ି ଏକ ଭାଲୁର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କୋଲକାତା : ମାତ୍ର ୭୫ ଟଙ୍କା ପାଉଣା ଫେରସ୍ତ ଦାବିରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଅଶାନ୍ତି, ନମାଜ ପଢ଼ି ଫେରିବା ବାଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ପିଟିପିଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୨୦୧୯ ରୁ ୨୦୨୨ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ୧୦ ହଜାର ୧୨୯ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା : ଗୃହରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜୁଲାଇ ୬ରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଘୋଷଣା । ଦିନ ୧ଟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇପ ରେଜଲ୍ଟ । ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ଗୋଚ୍ଛାପଡ଼ା/ଫୁଲବାଣୀ : ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡ଼ାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ ଜଗାର ଖପୁରି ୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ଏମସ୍‌ ନ୍ୟୁରୋ ସର୍ଜରୀ ଡାକ୍ତର ଦୀପକ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ସୂଚନା ।
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଅଲ୍ଲୁରୀ ସୀତାରାମ ରାଜୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି କରିବେ ଉନ୍ମୋଚନ
  • ||
  • କୋଟପାଡ଼ : କୋଟପାଡ଼ ମୀନାବଜାରରେ ଦୋଳି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନାବଳିକାଙ୍କ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ପୁଣିଥରେ ଏକନାଥଙ୍କ ବାଜିମାତ୍। ଫ୍ଳୋର ଟେଷ୍ଟରେ ବହୁମତ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ସିନ୍ଦେ। ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ୧୬୪ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ସୂଚନା।
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଚଞ୍ଚରମୁଣ୍ଡା ଛକ ବିଜୁ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲ୍ଲୁରେ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ସମେତ ୧୬ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୱାର୍ଲ୍ଡ ୨୦୨୨ : ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ସିନି ଶେଟ୍ଟୀ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଆଲପାଇନ୍ ଗ୍ଲାସିୟରର ବିଶାଳ ଖଣ୍ଡ, ୫ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ନେଇ ବୋର୍ଡର ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ସଚିବାଳୟରେ ଆଜି ନିଆଯିବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବାଲିଘାଟକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଯୁବକଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡାମାଡ଼, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେଲେ ଲାଲୁ ଯାଦବ, ପଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ହୋଇଥିଲେ ଆହତ
  • ||
  • ଡେନମାର୍କ : ଡେନମାର୍କର ସପିଂ ମଲରେ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ୩ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||

କଠୁଆ ମାମଲା: ୭ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୬:ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର କଠୁଆରେ ୮ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ପଠାନକୋଟର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଆଦାଲତ ୬ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛି। ମୋଟ ୮ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଭିତରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଖଲାସ କରିଦିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ , ଆଉ ଜଣେ ନାବାଳକ ରହିଛି। ସରକାରୀ ଓକିଲଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଆଜି ଦଣ୍ଡାଦେଶର ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ। ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାଞ୍ଜି ରାମ, ଆନନ୍ଦ ଦତ୍ତ, ପ୍ରବେଶ କୁମାର, ଦୀପକ ଖଜୁରିଆ, ସୁରେନ୍ଦ୍ର ବର୍ମା ଓ ତିଳକ ରାଜଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛି। ସେଭଳି ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଶାଳକୁ  କୋର୍ଟ ମୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ସାରା ଦେଶକୁ ସ୍ତବ୍ଧ କରିଦେଇଥବା ଏହି ମାମଲାରେ ବନ୍ଦ ଘର ଭିତରେ ଶୁଣାଣି ୩ ଜୁନରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଦିଆଯାଇଥିବା ସାଞ୍ଜି ରାମ ଏହି ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ଥିଳା। ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କିମ୍ବା ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇ ଯାଇପାରେ।

ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ୧୦ ଜାନୁଆରୀରେ ଅପହୃତ ଝିଅକୁ ସେହି ଦିନ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ସାନଝି ରାମର ନାବାଳକ ଭଣଜା ପ୍ରଥମେ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲା । ସାନଝି ରାମକୁ ଏହି ଘଟଣାର ସୂଚନା ୧୩ ଜାନୁଆରୀରେ ମିଳିଥିଲା ଯେତେବଳେ ତା’ର ଭଣଜା ନିଜର ଭୁଲ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲା। ସାନଝି ରାମ କହିଛି ଯେ, ସେ ଦେବୀସ୍ଥାନରେ ପୂଜା କରିବା ପରେ ନିଜର ଭଣଜାକୁ ଭୋଗ ଘରକୁ ନେବାକୁ କହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ବିଳମ୍ବ କରୁଥିଲା। ତେଣୁ ରାଗିକି ତାକୁ ସେ ପିଟିଥିଲେ। ପିଟିବାପରେ ନାବାଳକ ଜଣକ ଭାବିଥିଲେ ବୋଧହୁଏ ତା’ର ଦାଦାକୁ ଝିଅଟି ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା କ’ଥା ଜଣରାପଡିଥିଲା। ଏହାପରେ ସେ ନିଜେ ହିଁ ସବୁ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲା। ନାବାଳକ ଜଣକ ନିଜର ଦାଦା ପୁଅ ଭାଇ ବିଶାଲକୁ ଏ ବିଷୟରେ ଫସାଇବା ସହ କହିଥିଲା ଦୁହେଁ ମିଶିକି ମନ୍ଦିର ଭିତରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ। ଏହା ଜାଣିବା ପରେ ସାନଝି ରାମ ନିଜ ପୁଅକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଝିଅଟିକୁ ମାରିଦେଇଥିଲା। ଏହା ସହ ଘୁମନ୍ତୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ ମଧ୍ୟ କରିପାରିଥିଲେ।                                  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର